Havadis53

SGK’dan milyonları ilgilendiren karar. 22 Ocak’ta başlıyor

SGK’dan milyonları ilgilendiren karar. 22 Ocak’ta başlıyor
580 views
15 Ocak 2022 - 21:59

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) milyonları ilgilendiren yeni uygulaması 22 Ocak’ta başlıyor…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), aldığı yeni bir kararla vatandaşları sosyal güvenliğe ilişkin konular hakkında uzmanların katılımıyla hazırladığı videolarla bilgilendireceği belirtildi.

SGK’dan yapılan açıklamaya göre, doğum öncesinden ölüm sonrasına kadar her konuda vatandaşın yanında olan kurum, doğru ve birincil kaynaktan bilgiye ulaşılmasını sağlamak için yeni çalışma başlattı.

SGK’NIN SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN YAYINLANACAK

Bu kapsamda, SGK’nın sosyal medya hesaplarından video olarak yayımlanacak yeni programın isminin belirlenmesi için anket düzenlendi. Ankete katılan vatandaşlar, “SGK’ya Sorun”, “Bir Soru, Bir Cevap”, “Sosyal Güvenlik Saati”, “Bir Bilene Soralım” isimlerinden birini seçecek. En çok oyu alan isimle başlayacak program, her cumartesi günü SGK’nın YouTube sayfası ile diğer sosyal medya hesaplarında yayımlanacak.

VATANDAŞA MİKROFON TUTULACAK
Program çerçevesinde, zaman zaman vatandaşlara mikrofon uzatılarak, sosyal güvenlik hakkında doğru bilinen yanlışlar gün yüzüne çıkarılacak. Kaynağından gelen doğru bilgi, anında kolay ve anlaşılır şekilde izleyiciye aktarılacak. Programda, yaşlılık aylığı, malullük, hastalık hali, analık hali, iş kazası, meslek hastalığı, isteğe bağlı sigorta kolları, emeklilik, ölen sigortalının hak sahipleri, yurt dışı işlemleri, primsiz aylıklar, emeklilikten sonra tekrar çalışma, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve çalışma hayatıyla ilgili tüm sorular sosyal güvenlik uzmanlarınca yanıtlanacak.

Anket sonucunun 20 Ocak Perşembe günü belli olması, programın ilk bölümünün ise 22 Ocak Cumartesi günü yayımlanması planlanıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    timbir - birlik haber ajansi