Havadis53

“SIFIR ATIK RİZE SENİN” PROJESİ OKULLARDA TANITILMAYA DEVAM EDİYOR

“SIFIR ATIK RİZE SENİN” PROJESİ OKULLARDA TANITILMAYA DEVAM EDİYOR
360 views
16 Aralık 2021 - 15:57

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi tarafından himaye edilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında şehrimizde çalışmalar devam etmektedir. Bu seferki çalışmalarının adresi, Rize Valiliği Milli Eğitim İl Müdürlüğü okullarında devam etti.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

2019-2020 Eğitim–Öğretim yılında okullarımızda gerçekleştirilen Sıfır Atık Kampanyası süresince öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizin de desteği ile toplamda 1.500 kg atık pil, 24.050 kg elektronik atık, 21.625 parça atık giysi, 1.365 lt atık yağ toplanmıştır.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında da ‘Sıfır Atık Rize Senin’ projesi kapsamında 51 okulda, 27 bin öğrenci, 58 bin kişi ile 10 bin konutta projemiz devam etmektedir.

Rize Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde Doğuş Çay İlkokulu’nda gerçekleştirilen programda Okul Müdürü Süleyman Yılmaz ve öğrenciler; Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve Milli Eğitim İl Müdürü Engin Emen’i okul girişinde çiçek takdimi yaparak karşıladılar. Belediye Başkanı Rahmi Metin; “2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında 22 ilkokul ve anaokulu düzeyinde 9100 öğrencimize; Sıfır Atık kapsamında doğa, kültür, coğrafya, şehrimizi tanıtan ve geri dönüşüm bilincini geliştiren öğelerin yer aldığı boyama ve hikâye kitabı dağıtımını öğrencilerimize başlatmış olduk. Hayırlı olsun.” dedi. Çevre bilincini erken yaşlarda çocuklarımıza anlatmalıyız. Nesillerin bu bilinçle yetişmesi, doğasına, çevresine sahip çıkması ve gelecek nesillere de daha temiz bir Rize bırakması için bilinçlendirme eğitimlerine önem göstermeliyiz. Rize’mizin geleceği için önemine yürekten inandığımız ‘Sıfır Atık Rize Senin Projesi’  öğrencilerimizin desteği ile daha başarılı olacaktır.

Fotoğraflar: Rize Belediyesi Basın Bürosu

 

timbir - birlik haber ajansi