Havadis53

Süleyman Aksoy: “Milli İçeceğimiz Çay”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Rize mitingine eşlik eden deneyimli siyasetçi, Hür Düşünce Hareketi Genel Başkanı Süleyman Aksoy, İstanbul’da yaşayan Rizelilere Rize’den mesaj vererek çay stratejik ürün ilan edilip arge desteği verilerek bölgeye tersine göç olacak dedi.

Süleyman Aksoy: “Milli İçeceğimiz Çay”
321 views
13 Mayıs 2023 - 11:29

Haber: ARİF AZAK

Süleyman Aksoy açıklamasının devamında: “Gelişi güzel yapılan Hes santralleri gözden geçirilecek. Dereler eski doğal yaşam alanlarına dönüştürülecek. Rize’de ki turist sayısını 3’e katlayacağız. Hem Gürcistan hem Rusya ile bağlantılarımız var ticareti geliştireceğiz. Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür Türkiye için Aziz Milletimizi 14 Mayıs Demokrasi Bayramı için sandığa davet ediyoruz. Türkiye de insanlar fikirlerinden dolayı yargılanmayacak. Merhum Demirel’in dediği gibi yollar yürümekle aşınmaz vatandaş fikrini özgürce söyleyecek ifade edecek.

CHP Genel Başkanı ve 13.Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun söz verdiği gibi çay fiyatı en az 15 TL olacak. Sulama, enerji, tohum desteği verilip bahçeler yenilenecek. Milli içeceğimiz çay üretimi artırılıp, turizme doğru yatırım yapılırsa göçün önüne geçilir. Arge merkezi kurulup bu merkezlerde gençler ileri teknoloji ürün üretecek ve Ülkemiz ekonomisine, bölgemizdeki işsizliğe çözüm üretilecek dedi.

Rize programında Hür Düşünce Hareketi Genel Başkanı Süleyman Aksoy’a yakın çalışma arkadaşları Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Reşit ÖZ, Ramazan Kopuz ve Genel Sekreter Filiz CACA eşlik etti.

timbir - birlik haber ajansi