Havadis53

TAHAP GENEL BAŞKANI SARIOĞLU, FEDERASYONUMUZ HER DAİM ÇİFTÇİNİN YANINDADIR

Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, çiftçiye uygun fiyatlarla un, şeker temin ettiklerini belirterek, “ Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile çiftçimize ucuz gübre ve hayvan yeminini temin ederek, desteklerimizi sürdürerek, her zaman çiftçimizin yanın da olacağız” dedi.

TAHAP GENEL BAŞKANI SARIOĞLU, FEDERASYONUMUZ HER DAİM ÇİFTÇİNİN YANINDADIR
567 views
21 Şubat 2022 - 18:43

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, ve AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, CHP’nin suçlamalarına Şanlıurfa’dan yanıt verdi.

TAHAP Şanlıurfa İl Temsilciliğinin açılışın da konuşan, Aydın Milletvekili Yavuz, “Hükümetimiz ayırım yapmadan çiftçimize verdiği desteği hazmedemeyen CHP zihniyeti, yalan ve iftiralarla TAHAP’ı karalamaya çalışıyor” dedi. Adıgüzel’in eline tutuşturulan yalan belgelerle TAHAP’ı suçlamaya çalışmasını değerlendiren Yavuz, birilerinin maşası olmak CHP zihniyetine ait olduğunu söyledi.

TAHAP Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu ise, federasyonun Türkiye’nin 81 ilinde 650 ilçe ve belde de, 1087 aktif dernek, dört farklı isim ve tüzük ile yola devam ettiklerini belirterek, “Türkiye geneli arıcı hayvancı ve tarımcı üyelerimizin bütün dertlerini dert edindik ülkemizin her ilini her ilçesini karış karış gezerek üyelerimizin sorunlarını yerinde tespit edip hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduk, 126 yaylayı konargöçer hayvancılarımıza açtırdık ve üretimin artmasına katkıda bulduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilk destek açıklamasını TAHAP’ın yaptığını Söyleyen Genel Başkan Mustafa Sarıoğlu, “Seçimden hemen sonra Cumhurbaşkanı adayımız yeniden Recep Tayyip Erdoğan’dır dedik. Bu açıklamadan sonra, muhalefet partisinden bize ve federasyona karşı iftira ve karalama kampanyaları başlamıştır. Hodri meydan diyoruz… Eğer bir açığımız, bir yanlışımız varsa boynumuz kıldan ince… Sayıştay’ı, dernekler şubesini, maliye bakanlığını daha açıkçası hangi kurum isterse bütün belgelerimizi teslim ederek bizi inceleyebilirler. Biz dün de çiftçimizin, üreticimizin yanındaydık.. Bugün de yanın da olacağız, yarın da olacağız. Herkes bilmelidir ki, TAHAP Türkiye’nin en güçlü STK’sıdır. Çiftçilerimizi pandemi zamanında bizim talebimiz ile yayınlanan tarımsal kararnameler sayesinde kapanma döneminde sorunsuz bir şekilde üretimlerine devam ettiklerini sağladık. Biz milli bir oluşumuz, her üyemiz vatan aşkı ile yanıp tutuşuyor, biz devletimizin milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanında olacağız” dedi.

Piyasa fiyatının altında temin ettikleri şeker, un ile çiftçiyi ve bal üreticilerini sevindirdiklerini dile getiren Sarıoğlu, “Türkiye geneli üyelerimize, piyasa değeri 450-500 TL arası olan unu 245 TL’den dağıttık ve dağıtmaya devam edeceğiz, piyasa değeri 500tl olan 50 kg’lık  toz şekeri üyelerimize 260 TL den verdik” dedi. Önümüzdeki hafta ise yine piyasa fiyatının altında gübreyi temin ederek, üyelerine ulaştıracaklarını söyleyen Sarıoğlu, “Çiftçimizi, üreticimizi güçlü lobilere kurban etmeyeceğiz” dedi. Şanlıurfa İl Başkanlığına Salih Soydaş oldu. Soydaş, TAHAP Ailesiyle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, Şanlıurfa’daki tüm çiftçi kardeşlerine ulaşacaklarını söyledi.

timbir - birlik haber ajansi