Havadis53

Tarihi zirvenin ardından liderler ne dedi?

Tarihi zirvenin ardından liderler ne dedi?
626 views
13 Şubat 2022 - 12:06

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine bir araya gelen 6 lider toplantının ardından sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

6 siyasi partinin genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi”, 5 saat 15 dakika sürdü. Toplantının ardından yapılan ortak yazılı açıklamada, “Bugün burada milletimiz adına ‘Yarının Türkiyesi’ni inşa etmek için önemli bir adım attık” denildi.

Toplantının ardından liderler sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak toplantıyı değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, altı siyasi parti genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi’nin” ardından, “Demokrasi için, adalet için, halkımızın refahı ve ülkemizin aydınlık yarınları için 6 siyasi partinin liderleri olarak bir araya geldik. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem konusunda nihai istişaremizi gerçekleştirdik” açıklamasını yaptı.

AKŞENER: LİDERLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altı siyasi parti genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi’nin” ardından, “Adaleti, vicdanı, liyakati ve ortak aklı esas alan parlamenter sistem önerimizi konuştuğumuz bu kıymetli toplantı için başta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm siyasi liderlere teşekkür ediyorum” dedi.

KARAMOLLAOĞLU: SAMİMİ BİR ORTAMDA…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu altı siyasi parti genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi’nin” ardından, “6 siyasi partinin liderleri olarak çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz bu buluşmada aldığımız kararların ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, değerli Genel Başkanların her birine teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

DAVUTOĞLU’NDAN DA TEŞEKKÜR MESAJI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, altı siyasi parti genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi’nin” ardından, “Gerçekleştirdiğimiz bu dostane sohbet ve verimli toplantı vesilesiyle başta ev sahibi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm siyasi liderlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BABACAN: ADALET, ÖZGÜRLÜK VE REFAH GETİRECEĞİNE İNANIYORUM

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altı siyasi parti genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi’nin” ardından “Bugün ‘Yarının Türkiyesi’ni inşa etmek için 6 siyasi parti olarak önemli bir adım attık. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in milletimize ve gelecek nesillere adalet, özgürlük ve refah getireceğine inanıyorum” diye yazdı.

UYSAL: İŞLEYEN BİR ADALET SİSTEMİNİN VARLIĞI İÇİN

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, altı siyasi parti genel başkanının bir araya geldiği “Liderler Zirvesi’nin” ardından, “Herkesin yarınından emin olduğu, işler bir demokratik nizam ve işleyen bir adalet sisteminin varlığı için ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ hakkında yaptığımız çalışma üzerinde mutabakata vardık” dedi.

Kaynak: yeniçağ

timbir - birlik haber ajansi