Havadis53

Tartışmaya İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu’da katıldı

Tartışmaya İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu’da katıldı
414 views
30 Ağustos 2021 - 7:55

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle Fındıklı Kaymakamlığı ortak bir program düzenlemek için siyasi partilere davette bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı ilçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu’nun mazereti gereği toplantıya katılamayarak ilçe Başkan yardımcısını görevlendirdi, ancak Kaymakamlık yetkilileri başkan yardımcısının toplantıya katılma isteğini geri çevirmesinin çarpıtıldığını ifade eden İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Soyhan Köseoğlu’da tartışmaya katılarak ” Fındıklı Kaymakamının iyi niyetine şahidim” ifadelerini kullanarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Soyhan Köseoğlu yaptığı paylaşımda:

“SAYIN KAYMAKAMIN İYİ NİYETİNE ŞAHİDİM.

Fındıklı CHP İlçe Başkanı’nın Fındıklı Kaymakamı’nı ve devletimizin makamını yalan dolanlarla ortamı gerip eleştirmesini şiddetle kınıyorum!

Sayın kaymakamımızın zafer bayramı kutlamaları dolayısıyla bizzat kendisinin tüm siyasi parti ilçe başkanlarını arayıp hep birlikte bir toplantı yapacaklarını ifade ederek ilçe başkanlarının toplantıya katılmalarını rica etmiştir.

Toplantıya katılmak için hükümet konağına gittiğimizde sayın kaymakamımız toplantı başlamadan önce AK Parti İlçe Başkanı, MHP ilçe Başkanı ve muhalefet partisi olmamıza rağmen partili ayırt etmezden ilçe başkanlarını makamına davet edip kısa bir sohbet ettik.

CHP İlçe Başkanı toplantıya katılmayıp, diğer ilçe başkanlarıyla kaymakamlık makamında oturduğumuz sırada sekreter hanım kapıyı çalıp içeriye girip CHP İlçe Başkanı kendi yerine başka bir arkadaşını gönderdiğini ifade etmesi üzerine sayın kaymakamımız ilçe başkanı bir mazeret bildirmediği için toplantının asıllarla yapacağını sekreter hanıma ifade edip gelen arkadaşa bunu söylemesini rica etmiştir.

Şimdi gördük ki CHP İlçe Başkanı bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada devletimizin makamı üzerinden siyaset yaparak, Fındıklı halkını ayrıştıracak söylemlerle sayın kaymakamımızın iyi niyetini suistimal etmiştir. Saygısızca yalan dolanla bir açıklama yapıp, kendi bireysel ilişkilerinden dolayı milletin makamını yıpratmaya hiçbir hakkı yoktur.

Ayrıca CHP Fındıklı Belediye Başkanı’nın katıldığı toplantıyı eleştirende Fındıklı CHP ilçe Başkanı.

Siyaset yapacağız, ama yalan dolanla devletimizin milletimizin makamlarını yıpratmayacağız!

Konuya bizzat şahit oldum ve doğruları Fındıklı halkının bilmesi gerektiği için açıklama yapmak zorunda kaldım.

Fındıklı halkına saygılarımı sevgilerimi sunarım.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERİMİZ

https://www.havadis53.com/findikli-kaymakamligi-once-davet-etti-sonra-kabul-etmedi/

timbir - birlik haber ajansi