Havadis53

TEKNOFEST 2022 HAZIRLIKLARI RİZE ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRLDİ

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesinde “2022 TEKNOFEST Hazırlık Çalıştayı” yapıldı.

TEKNOFEST 2022 HAZIRLIKLARI RİZE ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRLDİ
444 views
23 Şubat 2022 - 20:51

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ”Hayal eden, araştıran, geliştiren, üreten Türkiye için 2022 yılında Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline hazırlık amacıyla okullarımızda görev yapan idareci,öğretmen ve öğrencilerimiz ile TEKNOFEST 2021 finallerine katılarak ödül alan tecrübe sahibi öğretmenlerin buluşturulması amacıyla “TEKNOFEST 2022 Hazırlıkları Rize Çalıştayı” düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen çalıştayda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmalarını yapan Müdürümüz Engin EMEN “Ülkemiz için eğitimciler olarak bizlerin yapacağı çok şey var. Rize olarak daima daha iyisi için çalışıyoruz. Öğrencilerimizi hayata hazırlarken bugünün şartlarına göre değil geleceğe göre hazırlıyoruz.” dedi.

Çalıştayın birinci oturumunda proje bazlı tematik dağılımlarla proje yazarak festivale katılmak isteyen öğretmenlerimize Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığında görevli öğretmen Ömer ÇÖKLÜ, TEKNOFEST finalistleri Lüfti KURT ve Mehmet Fatih ÖZTÜRK tarafından teorik bilgiler verildi.

Fatih Projesi İl Koordinatörü Adem TÜRK tarafından Rize Okullar Arası Bilişim Oyunları ve Teknoloji Yarışması (ROBOTEK) Projesi tanıtımı yapıldı.

TEKNOFEST 2022 Hazırlık Çalıştayı uygulamaların yapıldığı ikinci oturum ile sonlandırıldı.

Etkniliğe katılan tüm konuşmacılara, çalıştaya katılan idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz ile ev sahipliğinden ötürü Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi idaresine teşekkür ederiz. ” ifadelerine yer verildi

 

timbir - birlik haber ajansi