Havadis53

Temel Karamollaoğlu açıkladı: Bir tane uçak inip kalkmayacak!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Rize-Artvin Havaalanı hakkında açıklamalarda bulundu.

Temel Karamollaoğlu açıkladı: Bir tane uçak inip kalkmayacak!
309 views
18 Mayıs 2022 - 22:17

Rize-Artvin Havaalanı hakkında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Havaalanı yapacaksınız ama o havaalanı inşa edildiği günden beri 1 tane uçak inip kalkmayacak!” açıklamasında bulundu.

Rize-Artvin Havaalanı’nın açıldığını ve yeni havalimanının Türkiye’ye ve bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Karamollaoğlu, “Sırada Gümüşhane-Bayburt Havaalanı var. Şunu başlangıçta söyleme ihtiyacını duyuyorum; biz yatırımlara karşı değiliz. Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımlara dünden daha fazla ihtiyacı var bugün, bunu biliyoruz. Ancak biz yatırımlar yapılırken bir öncelik sırasının olması gerektiğini ısrarla vurguluyoruz. Siz havaalanı yapacaksınız ama o havaalanına inşa edildiği günden beri 1 tane uçak inip kalkmayacak! “Hoppala öyle şey mi olur?” diye aklınızdan geçebilir. Olur mu değil; oldu bile! Edremit Havaalanı; 80 km yakınında bir havaalanı daha yapılıyor. Verdiğim misal Balıkesir Havalimanı…” açıklamasında bulundu.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Bu havalimanının kulesi var, hizmet binası var, pisti var, personeli var. Tek şey eksik; o da havaalanında hiç uçak yok! İnip kalkan uçak yok! Bu havaalanı yapılırken 1 milyon yolcu hedeflenmiş ama 1 tane yolcu bile gelmemiş! Yine sık sık gündeme getirilen bir de Kütahya Zafer Havaalanı var. Bunu yap-işlet-devret modeliyle yapan firmaya garanti verilmiş.

1 milyon 200 bin yolcunun gelip gitmesi gereken bu havaalanına senede sadece 7 bin yolcu gelip gitmiş! Bunların hepsi yatırım diye geçiyor! Sarayla irtibatlı olarak hayatını sürdüren iş adamları değil; 85 milyon insanın cebinden çıkan parayla bu masraflar karşılanıyor.

Olmasa ne olur o havaalanı? Emin olun hiçbir şey olmaz! Onun yerine üretime dönük, insanların devamlı çalışabileceği, ülke ekonomisine katkı sağlayan, ya ihracat yaparak döviz getiren veya ithal ikamesi sağlayarak döviz harcamamıza engel olan yatırımlar var, binlerce yatırım var. Bunlara değil; güya hizmet adı altında israftan başka bir faydası olmayan yatırımlara para gidiyor!

 

 

 

sanalbasin.com üyesidir