Havadis53

Vali Baydaş’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Baydaş’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
187 views
30 Ağustos 2023 - 9:08

Vali Baydaş, mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Kadim medeniyet tarihinde bağımsızlığından asla taviz vermeyen aziz milletimiz, vatanı, bayrağı ve istikbalini her şeyin üstünde tutmuş, sahip olduğu sarsılmaz iradesiyle bu uğurda nice şanlı zaferlere imza atmıştır.

Bugün de şanlı zaferlerimizden 30 Ağustos Zaferinin 101. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla neticelendirerek Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği 30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya konulması bakımından büyük bir anlam ifade etmektedir. Bu necip millet, imkânsızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine izin vermemiştir. Bundan böyle de kendi iradesine sahip çıkmaya devam edecektir.

30 Ağustos, Milletimizin hiçbir zillet ve esareti kabul etmeyeceğini; istiklal ve istikbali için tek vücut mücadele edeceğini; birlik, beraberlik ve iman gücüyle aşamayacağı engel olmadığını tüm cihana güçlü bir şekilde haykırdığı günün adıdır. Aziz Milletimiz bu şanlı zafer ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir.

Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev;  geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Vatanımıza kastedenler bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacak ve ay-yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

timbir - birlik haber ajansi