Havadis53

Vali Çeber, Geleneksel El Sanatları Sergisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Vali Çeber, Geleneksel El Sanatları Sergisinin Açılışını Gerçekleştirdi
373 views
12 Kasım 2021 - 10:01

Rize Valisi Kemal Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber, “Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen geleneksel el sanatları günlerinin açılışını yaptı.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Kültür Sanat ve Turizm Derneği’nin İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor” geleneksel el sanatları günlerinde kültürel mirasın koruyucusu olan el sanatkârları, şair ve yazarlar vatandaşlarla bir araya geldi.

Geleneksel el sanatları günlerinin açılışını yapan Vali Çeber, stantları tek tek gezdi. Geleneksel el sanatlarının önemine değinerek, kültürel birer miras olan el sanatlarımızın yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından bu tür etkinliklerin son derece önemli olduğunu ifade etti.

Türkiye’de yaşayan yüzlerce sanatkarın arasından seçilen ustalar “Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor” geleneksel el sanatları günlerinde halkımızla buluşup yüzyıllardır süre gelen el emeği ürünlerin yapılışını canlı olarak  gösteriyor.

Geleneksel el sanatları günlerinin açılışına Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve vatandaşlar katıldı.

Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayınız.;

http://www.rize.gov.tr/vali-ceber-geleneksel-el-sanatlari-sergisinin-acilisini-gerceklestirdi

 

timbir - birlik haber ajansi