Havadis53

Vali Çeber’den Rektör Zeybek’e İade-i Ziyaret

Vali Çeber’den Rektör Zeybek’e İade-i Ziyaret
512 views
07 Eylül 2021 - 21:34

Bir dizi programa katılmak üzere Gümüşhane’ye giden Rize Valisi Kemal Çeber, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e iade-i ziyarette bulundu.

Üniversitenin Rektörlük makamında sohbet şeklinde gerçekleşen ziyarette Vali Çeber’e eşi Neslihan Ayan Çeber’de eşlik etti.

Ziyarette Rektör Zeybek, Gümüşhane Üniversitesi’nin Akademik çalışmaları, projeleri ve kampüs alanında yürütülen çalışmalar hakkında Rize Valisi Kemal Çeber’e bilgiler verdi.

Rize Valisi Kemal Çeber, ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede toplumların başarıya ulaşmasındaki ki en önemli basamağın eğitim olduğunu ifade ederek, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin çağdaş bilgilerle donanmış bireyler olarak yetişmesinde üniversitelerimiz önemli bir rol oynamaktadır. Üniversitelerimiz yaptıkları çalışmalar ve yetiştirdikleri öğrencilerle Ülkelimizin bilim, teknoloji, sanayi ve birçok alanda gelişmesine önemli katkı sunmaktadır. Gümüşhane Üniversitemizde bu anlamda bölge için önemli çalışmalara imza atmaktadır. Yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyor, buradan mezun olacak olan gençlerimiz ülke geleceğine katkı sağlayacaklarına yürekten inanıyorum.” dedi.

Rektör Zeybek ise yapılan iade-i ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Daha öncesinde Rize Valisi Sayın Kemal Çeber’i ziyaret etmiştik. Kendileri de Üniversitemize gelerek iade-i ziyarette bulundular. Hem Rize Valiliğimiz hem de Üniversitemiz arasındaki uyum ve iş birliği açısından yapılan ziyaret, her iki kurumun katma değerinin yükselmesi yolunda adına atılan adımlardan biridir. Bu anlamda Rize Valisi Sayın Kemal Çeber’e gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Vali Çeber, misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e teşekkür etti.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileri ve hediye takdimi ile son buldu.

 

timbir - birlik haber ajansi