Havadis53

Vali Enver Ünlü’den Turizm Çıkarması

Vali Enver Ünlü’den Turizm Çıkarması
444 views
22 Mayıs 2021 - 5:44

Giresun Valisi Enver Ünlü, 20 Mayıs Perşembe günü Dereli ilçesinde bulunan turizm destinasyon alanlarında incelemelerde bulundu.

Giresun’un doğa turizmi bakımından Karadeniz bölgesinin en bakir alanları arasında bulunması nedeniyle, planlı bir çalışma ve bilinçli bir tanıtım ile Giresun’un bölge turizminin lokomotifi haline geleceğine vurgu yapan Vali Ünlü,  yaklaşan turizm sezonu öncesinde önemli turizm destinasyon merkezlerini ziyaret etti.

Dereli ilçesinde bulunan turizm destinasyon alanlarında incelemelerde bulunan Vali Ünlü; Kulakkaya, Göksu Travertenleri, Kuzalan Tabiat Parkı ve park içerisinde bulunan Mavi Göl ile Kümbet Yaylasında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaret ve incelemelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Ünlü: “Bugünü güzide şehrimizin tanıtımı açısından oldukça önemsediğimiz destinasyon merkezlerini incelemeye ayırdık. Toprağımızı, bayrağımızı, vatanımızı daha da yüceltmek için mülki sınırlarımızın her karışında gönülden hizmet üretmeyi şiar edindik.

Denizimizin maviliğinin, havamızın temizliğinin ve yaylalarımızın yeşilliğinin eşi benzeri yok. Kümbet ve Kulakkaya Yaylası gibi bu güzelliklerin kıymetini bilerek ilimize kazandıracağımız her yatırımla büyümeye, gelişmeye, ekonomiye can vermeye devam edeceğiz.

Suyun bile battığı, gerçek ötesi bir yer var desek, gelir misiniz? Kuzalan Tabiat Parkı böyle bir yer işte! Giresun’un büyüleyici güzelliğine kapılmak için geç kalmayın. Yine; Mavi ve yeşilin en güzel tonlarından oluşan davetkâr görüntüsüyle cennetten bir köşe olan Mavi Göl, bu güzelliklerimizi azimle tanıtacağız.

Marka şehrimiz Giresun’da yapacağımız çalışmalarla turizm faaliyetleri potansiyelimizi katbekat güçlendirmeyi hedefliyoruz. Turizm, Giresun’da yeni bir cazibe merkezine kavuşuyor. İl Özel İdaresi ve DOKA destekli projemizle, Dereli ilçesi Pınarlar Köyü’nde bulunan Göksu Travertenlerinin hem kaynak değerini koruduk hem de oluşturduğumuz yürüyüş yollarıyla, turkuaz göletlerle albenisini artırdık” paylaşımlarında bulundu.

Ziyaret ve incelemeler sırasında karşılaştığı gençlere ve çocuklara Türk Bayrağı ve oyuncak hediye eden Vali Ünlü, sosyal medya hesapları üzerinden; “İstikbâlimizin ışıklarıyla, sevgili çocuklarımızla… Hayalimiz; dünyayı sizlerin güzelliğine benzetmek” paylaşımı yaptı.

Vali Ünlü’nün ziyaret ve incelemelerine; Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Selçuk Aslan, Dereli Kaymakamı Murat Atıcı, İl Jandarma Komutanı Muhammet Sevinç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Doğa Koruma ve Milli Parklar Giresun Şube Müdürü Ali Hıdır, GİRTAP Müdürü Erdem Kılavuz ve diğer yetkililer de katıldı.

 

 

timbir - birlik haber ajansi