Havadis53

Vali Kemal Çeber’in Mevlid Kandili Mesajı

Vali Kemal Çeber’in Mevlid Kandili Mesajı
315 views
17 Ekim 2021 - 15:45
Rize Valisi Kemal Çeber, Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Çeber mesajında “Alemlere rahmet olarak gönderilen, yaratılmışların en hayırlısı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşrifini müjdeleyen Mevlid Kandili’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.Yaşamıyla, davranışlarıyla, sözleriyle, sabrıyla yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş Hz. Muhammed, iyilik ve güzelliği muştulamış, yeryüzünde bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütlemiştir.  Bizlerde onun ümmeti olarak bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz.

İnsanlığa aydınlık bir devir açan, İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin’in doğumunu kutladığımız Mevlid Kandili hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme günüdür. Bu mübarek geceyi, kendimizi sorgulamamız ve Allah’ın sonsuz merhametinden faydalanabilmemiz için bir vesile olarak görmeli ve en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, milletimizin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili`ni kutluyor, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.“ ifadelerine yer verdi

timbir - birlik haber ajansi