Havadis53

Vali Ünlü “Özenle yapılmış botanik bahçesi bile bu kadar güzel olamaz”

Vali Ünlü “Özenle yapılmış botanik bahçesi bile bu kadar güzel olamaz”
397 views
22 Mayıs 2021 - 5:47

Giresun Valisi Enver Ünlü, Eynesil İlçesine bağlı Ören Beldesini ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Ünlü, 21 Mayıs Cuma günü Eynesil İlçesi Ören Beldesini ziyaret etti. Ünlü, ilk olarak Ören Belde Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Mustafa Eren’den belde hakkında bilgi aldı.

Ziyaretle ilgili olarak “Ören Beldesindeyiz… Yerinde çözümler için gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimize devam ediyoruz” açıklaması yapan Vali Ünlü, beldede bulunan kesme taş işçiliği ile yapılan camide incelemelerde bulundu.

Ziyaretleri sırasında çocuklara hediyeler verip sohbet eden Vali Ünlü, Ören Beldesinde karşılaştığı çocuklara da çeşitli oyuncaklar ve Türk Bayrağı hediye ederek “Çocuklarımızla aramızdaki özel bağın bir sırrı var; Bir tutam masumiyet, bolca sevgi..” diyerek duygularını paylaştı.

Vali Ünlü, Ören’de çay üreticileri ile birlikte ürün toplayarak “Yılın ilk yaş çay hasadına katılarak yemyeşil filizleri topladık. Tüm çay üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

Eynesil’in önemli turizm merkezlerinden biri olan ve Dizgine Hıdrellez Kültür-Turizm ve Sanat Festivali ile adını duyuran Ören Beldesine bağlı Dizgine yaylasında da incelemelerde bulunan Vali Ünlü, yayla turizmine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Doğal güzelliğine hayran kaldığı Dizgine yaylası ile ilgili durgularını da paylaşan Vali Ünlü “Özenle yapılmış botanik bahçesi bile bu kadar güzel olamaz.” ifadelerini kullandı.

Vali Ünlü’nün ziyaret ve incelemeleri sırasında Eynesil Kaymakamı İdris Koç ve Ören Belde Belediye Başkanı Mustafa Eren de hazır bulundu.

 

timbir - birlik haber ajansi