Havadis53

WhatsApp hesabınız hacklenebilir! KOD HİLESİ: Gönderenin WhatsApp hesabı gidiyor!

WhatsApp hesabınız hacklenebilir! KOD HİLESİ: Gönderenin WhatsApp hesabı gidiyor!
541 views
23 Mayıs 2021 - 18:13

WhatsApp gizlilik sözleşmesiyle bir süredir gündemin ilk sıralraında yer alıyor. Ancak son günlerde Instagram üzerinden devam eden hack’lenme tehdidi WhatsApp’a da sıçradı. Peki, WhatsApp hesabı nasıl hack’lenir? İşte WhatsApp’ta kod hilesi…

WhatsApp hesabı nasıl hack’lenir? Son günlerde sözleşme dayatmasıyla gündemde ilk sıralarda yer alan WhatsApp şimdi de hacker’ların hedefinde… Uzmanlar hesapların hack’lenmemesi için kullanıcıları uyardı. İşte WhatsApp hesabı hack’lenme uyarısı…

İngiliz Express gazetesi WhatsApp hesaplarının hack’lenmesiyle ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı.

WhatsApp kullanıcılarını tehdit eden hack’lenme tehlikesi ise bir kod hilesiyle yayılıyor. Hacker’lar, WhatsApp kullanıcılarına 6 haneli bir kod gönderiyorlar.

Kodun gönderilmesinin ardından hacker’lar WhatsApp kullancılarından “Kodu yanlışlıkla gönderdim. Bana kodu geri gönderbilir misiniz? Acil durum!” diyerek, kodu mesaj olarak göndermelerini istiyor.

Kodla beraber kullanıclara “Hesabınızı doğrulayın” yazılı da bir bağlantı SMS yoluyla veya WhatsApp mesajıyla gönderiliyor.

Kodu gönderenler veya bağlantıya tıklayanların ise hesapları hack’leniyor. Bu nedenle gönderilen bu mesajlara itibar edilmemesi isteniyor.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir