Havadis53

Yaptık Yine Yapacağız

Yaptık Yine Yapacağız
334 views
29 Haziran 2021 - 10:26

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanlığının Haziran Ayı Genişletilmiş İl Divan toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.

 İl genelinde tüm teşkilatları bir araya getiren Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanlığının il Divan toplantısına Genel Merkez Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet ALTINÖZ, STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemil ÇOLAK, MKYK üyesi RİZE il sorumlusu Abdurrahman AKYÜZ, MKYK üyesi Samet Şişman katılım sağladı.

Rize İl Başkanı MEHMET AKİF ZERDECİ toplantının açılış konuşmasında “Pandemi kısıtlamaları sonrası yaptığımız ilk genişletilmiş İl Divan toplantısını teşkilatlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Toplantıya yoğun kalabalık ile katılım sağlayan teşkilatımıza ve misafilerimize teşekkür eder, bu ilgi ve alakanın tüm teşkilatımıza motivasyon kaynağı olacağına kanaat getirmekteyiz. Pandemi sonrası yeniden saha çalışmalarımıza başlıyor ve seferberlik ilan ediyoruz. İlimizde belirlemiş olduğumuz teşkilat çalışmaları hedeflerimiz pandemi döneminde aksamalara uğramış olsa da yeni dönem itibari ile hedeflerimize en kısa sürede ulaşma sözünü veriyoruz. 2021 yılı sonuna kadar ilimizdeki tüm sandık müşahitlerini tamamlayıp 10.000 üzerinde de üye hedefini gerçekleştirerek seçimlere hazır önde olan bir parti olduğumuzu herkese göstereceğiz. Rize’de gelecek olan başarı Türkiye genelinde başarımızın anahtarı olacaktır düsturu ile çalışmalarımızı özveri ile gerçekleştireceğiz. Sadece sorunları konuşan değil çözümü de ortaya koyan bir anlayış ile muhalefette dahi milletimize hizmet veren bir partiyiz” dedi.

Zerdeci, “Milli Görüş, imkânsız olarak görüneni başarmak, mümkün hale getirmektir. Milli Görüş tarihinde bunları ifa etmiş bulunmaktayız. İktidar ortaklarımızın dahi “nereden bulacağız, yapamayız, başaramayız” dediği birçok işi ve projeyi başarı ile neticelendirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Başarı ve sonuç odaklı bir tarihe sahip Milli Görüş, günümüzde yaşanan sorunların çözümü ve ülke geleceğinin garantisidir. Bizim kapı gibi iş bitirme belgemiz vardır. Dün nasıl yaptık ise bugün de yapmaya hazırız ve yine yapacağız, Genel Başkanımızın önderliğinde, Türkiye’nin yeniden Güçlü ve Lider bir ülke haline getirilmesi planlarının ve yaşanan sosyo-ekonomik sıkıntıların ortadan kaldırılması programlarının çalışmalarına devam edilmektedir. Bu konuyla ilgili partimiz 3 tane Milli kaynak kitabı yayınlandı. Biz iktidara yürüyen iktidara talip olan elini değil gövdesini ve yüreğini de taşın altına koyan tek partiyiz. Bazı muhalefet partileri gibi görevden kaçan bir parti asla olmadık, olmayacağız. Ülke genelinde ve ilimizde kurulduğumuz günden itibaren çok hızlı büyüyen milletimiz için ümit çare olmuş tek partiyiz. Önümüzdeki ilk seçimde Yeniden Refah Partisi ya tek başına iktidara gelecek ya da iktidar ortağı olarak hükümette yer alacaktır. Şimdiden görünüyor. Yeniden Refah Partisi olmadan hükümet kurulamayacaktır. Milli görüş davamızın tek temsilcisi olan Yeniden Refah Partisi, hedefleri ve istikameti ile milletimizin ve insanlığın kurtuluş reçetesidir. Yeniden Refah Partisi kadroları olarak bizler çok büyük bir sorumluluk ve vebal altındayız. Teşkilat olarak bu uğurda tüm gayretimizle çalışmak ve başarmak zorundayız. Duruşumuz ve ahlakımızla hazır olduğumuzu herkese göstermeliyiz. İnşallah ilk seçimde Aziz milletimizin desteği ile Yeniden Refah kadroları iktidara gelecektir.”dedi.

YRP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz yapmış olduğu açıklama da “Dünyanın en güzel şehirleriden olan Rize’ye, siz değerli Rizelilere ve teşkilatımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Biz teşkilat partisiyiz, gücümüzü teşkilatımızdan almaktayız. Yoğun katılımınız ile güçlü bir teşkilata sahip olduğumuzu ispatlamış bulunmaktayız. Dünyaya geliş amacımızı, yaşama sebebimizi, Müslüman olduğumuz için şükretme sebebimizi, siyaseti neden Yeniden Refah Partisi çatısı altında Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan bey ile yapıyoruz sorusunun cevabını Merhum Erbakan hocamız bizlere öğretti.  Milli Görüş siyaseti adaleti tesis eden, yoksulluğu ve açlığı ortadan kaldıran, paylaşımda adaleti ve kalkınmayı sağlayan, yerli ve milli olan siyasettir. Kaynakları doğru kullandığımız sürece dünyanın en zengin ülkesi konumundayız. AR-GE birimimiz tarafından hazırlanan Milli Kaynak kitaplarımızdan sadece 1 tanesi ile 150 milyar dolar yerli kaynak üretebiliyoruz ve bu kitabı seçim argümanı olarak saklamak yerine Cumhurbaşkanımıza sunarak Milli Görüş siyasetinin her dönemde milletini düşünen bir yapıya sahip olduğunu gözler önüne sermekteyiz. Milli Görüş ilkesi ile yönetilen Türkiye’nin ne kadar zengin olduğunu sadece milletimize değil tüm dünyaya göstererek iktidara geldiğimizde emekli maaşlarına %100 zam, memur maaşlarına %50 zam yapacağımızı güzel Rizemiz’den ilan ediyoruz. Artık Yeniden Refah Partisi var, artık Erbakan var diyoruz.” dedi.

YRP Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak ise yapmış olduğu açıklama da Rize’nin ve bölge illerin çözüme ulaştırılmayan en büyük sorunu olan Çayın koruma altına alınması kanuna önem verilmemesine değindi. Çolak, “Rize’mizin ve bölge ekonomisinin en büyük gelir kaynağı olan, Rizeli’ye ve bölge halkına Allah’ın bir lütfu olan Çaya, karar mekanizmasında bulunan yetkililerin önem vermemesi sonucunda kilogramı destekleme ile 4,00 TL’den Çaykur dışında alıcı bulunamamaktadır. Özel sektör çay üreticileri de kuru çay fiyatına gereken iyileştirilmenin yapılmaması neticesinde artan maliyetler nedeni ile Yaş Çaya müstahsilin beklentisi doğrultusunda bir fiyat verememekte hatta kilogramı 2,60 TL’ye kadar düşürülen bir fiyat ile alım yapılmaktadır. Müstahsil ve özel sektör baş başa bırakılmamalıdır. Devlet her daim vatandaşın, üreticinin faydasına adımlar atmalıdır. Tıpkı 54. Hükümet döneminde olduğu gibi çaya olması gereken fiyatı yine Yeniden Refah Partisi verecek ve çayı hem müstahsil hem özel sektör hemde tüketici acısından faydalı hale getiren kanunları acilen işleme alacaktır.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Rize’de Haziran ayı genişletilmiş il divan toplantısının ardından Genel Başkan Yardımcıları Mehmet ALTINÖZ VE Cemil ÇOLAK beyin eşliğinde İl Başkanı Mehmet Akif ZERDECİ, Çayeli İlçe Başkanı Ahmet KIZILKAYA ile kalabalık bir ekiple birlikte Çayeli ilçesinde Esnaf ziyareti etti. Esnafın ve Çayelili hemşerilerin sorunları siyasetten beklentilerini dinleyip Yeniden Refah partisinin vatandaşın yaşamış olduğu bu sorunların çözümleri ile ilgili görüşlerini paylaştı

timbir - birlik haber ajansi