Havadis53

YARALI YAVRU KÖPEKLER YUSUFELİ BELEDİYESİ TARAFINDAN TEDAVİ EDİLDİ

YARALI YAVRU KÖPEKLER YUSUFELİ BELEDİYESİ TARAFINDAN TEDAVİ EDİLDİ
392 views
16 Aralık 2021 - 16:26

Artvin’in, Yusufeli İlçesi Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde tespit edilen yaralı iki sokak köpeği bugün tedavi edilerek rehabilitasyon sürecini geçirmeleri için gözetim altına alındı.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde tespit edilen yaralı iki sokak köpeği, Zabıta Amirliği ekipleri tarafından bulundukları bölgeden alınarak Yusufeli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine getirildi. Burada Veteriner Hekim tarafından tedavileri yapılan yavrular rehabilitasyon sürecini geçirmeleri için gözetim altına alındı.

Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Akıllı yaptığı açıklamada,”Yaralı olan iki sokak köpeği yavrusunu ekiplerimiz bulundukları yerden alarak tedavi merkezimize getirdiler. Burada yapılan tetkikler sonrasında gereken tedavi gerçekleştirilip bandaj uygulaması yapıldı. Yusufeli Belediyesi olarak Sokak Hayvanlarımıza yönelik çalışmalarımız devam ediyor. 190 adet sokak hayvanımıza kısırlaştırma çalışması yaptık ve kayıt altına aldık. Kısırlaştırma çalışmalarımız devam ediyor. İlçe Merkezi ve Mahallelerimizde bulunan besleme istasyonları vasıtası ile de sokak hayvanlarımızın beslenme gereksinimlerini karşılıyoruz. Sokak hayvanlarını beslemek isteyen hayvan severlerimizin de besleme işlemlerini istasyonlarımız aracılığıyla yapmalarını rica ediyoruz. İlçe merkezine “Belediye Sınırları” dışından hayvan transferinin suç olduğunun bilinmesini istiyor, sorumluların tespit edilmesi halinde adli ve idari yaptırımlar uygulanacağını da hatırlatmak istiyoruz. ”dedi.

Fotoğraflar: Yusufeli Belediyesi Basın Bürosu

 

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi