Havadis53

Yaş çaya zam bekleyenler: Hikmet Ayar açıkladı

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar yaş çay taban fiyatında reel bir kayıp olmadığını belirterek “Eğer söz konusu olduğu kanaatine varırsak bunu gelecek senenin fiyatı ile telafi edilebileceğini düşünüyorum. Şu an itibariyle ekstra zam düşüncesi yok” dedi.

Yaş çaya zam bekleyenler: Hikmet Ayar açıkladı
362 views
03 Ağustos 2023 - 14:06

HABER: ARZU ERBAŞ

Yaşanan ekonomik tablo nedeniyle 2023 yılı yaş çay taban fiyatının düşük kaldığını düşünerek zam beklentisinde olan yaş çay üreticine Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’dan açıklama geldi.

Ayar “Çay fiyatına şu an için yeni bir düzenleme beklemiyoruz. Hepimizin ya kendi çay bahçesi var ya da çevremizde bir şekilde çayla ilgimiz var. Bir şekilde çayın içerisindeyiz. Son AK Parti iktidarlarında her dönem verilen çay taban fiyatı, çay taban fiyatı diyoruz ama esasen teknik deyimle taban fiyat değildir bu, ÇAYKUR’un çay alım fiyatıdır, hep enflasyonun üzerinde refah payı ile birlikte belirlenmiş ve verilmiştir. Bu konuda da sahada çok üst derecede bir memnuniyet oluşmuştur. Son bir iki sene olağanüstü bir dönemden geçildiği için bunu da kümülatif olarak dikkate aldığımız zaman reel olarak bir kayıp yok. Eğer bir reel kaybın olduğunu sayın cumhurbaşkanımız bilirse bunu mutlaka telafi eder. Reell bir kayıp yok ortada. Daha iyi olması için o dönem Biz de çok çabaladık ama yerleşik temayüllerle daha fazlasını alamamıştık o zaman. Eğer söz konusu olduğu kanaatine varırsak bunu gelecek senenin fiyatı ile telafi edilebileceğini düşünüyorum. Şu an itibariyle ekstra zam düşüncesi yok” dedi.

timbir - birlik haber ajansi