Havadis53

Yeniden Refah Partisi Rize 2. Olağan İl Kongresi Erbakan’ın Katılımıyla Gerçekleşti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2’nci olağan il kongresine katıldı.

Yeniden Refah Partisi Rize 2. Olağan İl Kongresi Erbakan’ın Katılımıyla Gerçekleşti
782 views
10 Eylül 2022 - 21:00

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2’nci olağan il kongresine katıldı.  Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Mevcut İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci’nin tek aday olduğu kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın yanı sıra  Genel Başkan Yardımcısı STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Cemil Çolak, Genel Başkan Kültür ve Sanat Başdanışmanı Davut Güloğlu, Gençlik Kolalrı Genel Başkanı Melih Güner, Yeniden Refah Partisi Rize Merkez ilçe Seyfullah Özçelik ve ilçe başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Demokrat Partisi Rize İl Başkanı Hamit Çelik ve çok sayıda partililer katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan il Başkanı Mehmet Akif Zerdeci; 

“Yeniden Refah Partimizin, İlimizde düzenlemiş olduğu 2. Olağan İl Kongremizi bugün bu Salonda, Kıymetli Genel Başkanımızın katılımıyla yapıyoruz. Genel Başkanımızın ilimizi ziyareti bizleri onurlandırmış teşkilatlarımıza büyük güç, büyük heyecan kazandırmıştır. Bu ziyareti Rize’de halkımızın partimize olan ilgi, alakasını ve teveccühünü arttırmıştır. Kendilerine bir kez daha buradan teşekkür ediyorum.” İfadeleriyle kongredeki konuşmasına başlayan İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, “Üstlendiğimiz bu kutsal görevi her şeyden üstün tutarak azimle ve tüm gücümüzle çalışarak, layık olma gayreti içerisinde olduk.Bugün bu salonu dolduran heyecanlı samimi teşkilatlarımız, ilimizde ev sohbetleriyle, kapı taramalarıyla, esnaf ziyaretleriyle, stant çalışmalarıyla, her bir Rizeli’ye ulaşmak için büyük gayret göstermiştir. Bu çalışmalarımızda emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu samimi çalışmalar neticesinde Yüce Rabbimiz bizlere nice zaferler nasip edecektir. Bugün bu salonu dolduran Milli Görüşçülerin yüzlerinde gördüğümüz kararlılık, gönüllerindeki aşk ve heyecan bizlere ‘Birinci 40 Yılda’ milletimize efsane hizmetler yapan Milli Görüş Hareketi’nin, ‘İkinci 40 Yılında’da bu hizmetlerin sürdürüleceğinin bir kez daha müjdesini veriyor.” diye konuştu.

İl Başkanı Zerdeci, Yeniden Refah Partisini iktidara taşıyacak olan kadroların salonda olduğunu kaydederek, “Kutlu kervanın kutlu yolcuları bu salondadır. Yeniden Refah Partisini iktidara taşıyacak olan kadrolar bu salondadır. Tarihe altın harflerle isimleri kahramanlar olarak yazılacak olanlar bu salondadır. İkinci 40 yılın kahramanları bu salondadır. Yaşanabilir bir Türkiye’yi kurmak için geliyoruz, Yeniden Büyük Türkiye’yi kurmak için geliyoruz, İslam Birliğini kurmak için geliyoruz, yeni bir Dünyayı kurmak için geliyoruz. Cenab-ı Allah çıkmış olduğumuz bu kutlu seferde yâr ve yardımcımız olsun. Milli Görüş sancağını kalenin en yüksek burçlarına en kısa zamanda dikmeyi nasip etsin. Ne mutlu Milli Görüşçüyüm diyen canla başla mücadele edenlere. Kurtuluşa ancak Milli Görüşle ulaşılır. Milli Görüş ise sadece ve sadece Yeniden Refah ile gelir.” dedi.

Kongrenin Rize’de milat olacağını ve Yeniden Refah partisini birinci parti yapacaklarını ifade eden Zerdeci, şöyle konuştu: “Kongremiz Rize ilimizde bir milat, bir başlangıç olacaktır. Kongremizden hemen sonra Besmeleyi çekip kollarımızı sıvayarak herkesi kucaklayarak gönülleri fethedeceğiz. Bize verilen bu emaneti en yükseğe taşıyarak Yeniden Refah Partimizi inşallah ilimizde birinci parti yapacağız. Bu kongre programımızda el ele vererek, planlı ve disiplinli bir şekilde çalışan, bu muhteşem tablonun meydana gelmesinde çok büyük emeği geçen, İlçe Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Hanım Kollarımıza, Gençlik Teşkilatlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yüce Mevlam hepsinden razı olsun, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. En zor zamanda Milli Görüş sancağını tutup kaldıran 2. Kırk Yılın kahramanları olarak tarihe geçecek bu güne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan Yeniden Refah Teşkilatlarımıza ve bizlere büyük teveccüh gösteren kıymetli hemşerilerimize ve aziz milletimize yürekten teşekkür ediyorum. Kongremize katılan değerli teşkilat mensuplarımıza ve saygıdeğer misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Cenab-ı Hak çıkmış olduğumuz bu kutlu seferde, bizlere en büyük muvaffakiyetler ve en büyük zaferler nasip eylesin. Yar ve yardımcımız olsun. Kongremiz hayırlı olsun, gazamız mübarek olsun. İstikbâl bizimdir, zafer bizimdir. Niyet hayır akibet hayır. En büyük zaferlerde en büyük fetihlerde buluşmak üzere hepinizi Allaha emanet ediyorum. Zafer Milli Görüşündür ve zafer yakındır.”

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci’den sonra Genel Başkan Kültür ve Sanat Başdanışmanı Davut Güloğlu ve Genel Başkan Yardımcısı STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Cemil Çolak birer konuşma yaptı.

Erbakan’dan iktidara: Faiz lobileri size niye operasyon çeksin? Çekse çekse sizin iktidarda kalmanız için operasyon çeker!

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 2’nci olağan il kongresinde iktidara çok sert faiz eleştirisi yaptı.

Erbakan; “OVP’ye göre, Ak Parti 3 sene daha iktidarda kalırsa 2 trilyon TL daha faiz ödeyecek. Bugüne kadar 20 senede 520 milyar dolar borç faizi ödediler. Hani bunlar faize karşıydı? Hani faiz konusunda “nas” vardı? Faiz lobileri size niye operasyon çeksin? Çekse çekse sizin iktidarda kalmanız için operasyon çeker!” dedi

Erbakan, yıllarca milli görüşün önünü kesmek için iki kutup çıkarıldığını belirterek, “Dediler ki sağcılar buraya, solcular buraya. CHP’ye solcular, Adalet Partisi’ne sağcılar, Anavatan Partisine sağcılar, SHP’ye solcular. İki tane kutup var. Muhalifsen masa başındakilere gideceksin, Cumhur İttifakı isen kasa başındakilere gideceksin. Onun dışında hiçbir alternatif yok. Şimdi de Erbakan hocamızın yıllarca gulu gulu dansı dediği gibi masa başındakiler, kasa başındakiler oyunu oynuyor. Hacivat’la Karagöz oyunu gibi. Başka hiçbir şey yok. Burada gümbür gümbür gelen iktidar adayı Yeniden Refah Partisi var. Anadolu’yu gezdiğimiz zaman yeniden refahın ayak sesleri duyuluyor” diye konuştu.

OVP’ye göre her şey daha da kötüye gidecek

İktidarın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 3 yıllık Orta Vadeli Programı eleştiren Erbakan, bu programın daha çok faiz ödemesi, daha çok vergi, daha büyük bütçe açığı, daha yüksek dolar kuru ve dolar kuruna da bağlı olarak da daha yüksek enflasyon anlamına geldiğini söyledi.

Erbakan, şöyle konuşu:

“Sayın Cumhurbaşkanı açıklamalarında sabır istiyor ancak kendi açıkladıkları OVP’ye göre hiçbir şeyin düzelmeyeceğini ortaya koyuyor. Bakınız 2021’de 201,5 milyar TL olan merkezi yönetim bütçe açığının 2022’de 461,2 milyar TL’ye yükselmiş yani 1 senede 2,5 misli artmış, 2023’te de 659,4 milyar liraya çıkacak. Bütçe açığı demek daha fazla borç, daha fazla faiz ödemesi ve bu borcu daha fazla vergi ile zamla milletin sırtına yüklemek demek. Programa göre vergiler de artıyor. 2022’de iktidar, ‘vergi geliri olarak 2,3 trilyon lira vergi toplayacağım’ diyor, 2023’te 3,2 trilyon lira vergi toplayacağım diyor yani gelecek sene toplayacağı vergiler 1 trilyon lira artıyor. Hem vergileri arttırıyorsun hem bütçe açığın artıyor. Nereye gidiyor bu paralar? Diğer taraftan hani dolar düşecekti? Kendi açıkladıkları programa göre dolar tahmini 2023 yılı için 21,52, 2024 yılı için 24,62, 2025 yılı için 25,76 lira olması öngörülüyor. Yani hükümetin kendisi doların 26 liraya çıkacağını söylüyor. Nasıl çıkmasın imtiyazlılara, faiz lobilerine ve kamudaki israfa para yetiştirmeye çalışırsan bütçe açığı da 2,5 misline çıkar, dolar da bu kadar artar. Bunların parolası işçiye, emekliye, memura vatandaşa gelince yok yok yok… Faiz lobisine, imtiyazlılara gelince çok çok çok…”

Faiz lobileri size niye operasyon çeksin?

İktidarın açıkladığı OVP’ye göre önümüzdeki 3 yılda 2 trilyon daha borç  faiz ödemesi yapacağını hatırlatan Erbakan, “Faiz ödemeleri artıyor…  2022’de 329,8 milyar TL’ye, 2023’te 565,6 milyar TL’ye, 2024’te 697,8 milyar TL’ye, 2025’te 774,5 milyar TL’ye yükseleceği öngörülüyor. Ne demek bu; Ak Parti 3 sene daha iktidarda kalırsa 2 trilyon TL daha faiz ödeyecek. Bugüne kadar 20 senede 520 milyar dolar faiz ödediler. Hani bunlar faize karşıydı? Hani faiz konusunda “nas” vardı? Allah’a şükürler olsun ki ‘faiz sevmeyen’ bir hükümetimiz var, bir de sevselerdi kim bilir ne kadar faiz ödeyeceklerdi. Faiz lobileri size niye operasyon çeksin? Çekse çekse sizin iktidarda kalmanız için operasyon çeker! Ben faiz lobisi olsam en sevdiğim hükümet Ak Parti Hükümeti olur. Bu borç-faiz ekonomisi yüzünden bankaların 2022 ilk 7 ayında net karı % 417 artışla 208 milyara ulaştı. Aynı dönemde vatandaşın durumu ne? AK Parti iktidara geldiğinde vatandaşın bankalara borcu 6,6 milyar lira idi 2022 yılında  vatandaşın borcu 1.3 trilyon lira olmuş.” şeklinde konuştu.

Okullar açılıyor veliler kara kara düşünüyor

Pazartesi okulların açılıyor olması sebebiyle milyonlarca dar gelirli vatandaşın kara kara düşündüğünü belirten Erbakan, “Nasıl düşünmesin geçen yıla göre kırtasiye ürünleri yüzde 400, okul kıyafetleri yüzde 300 artmış…  Açlık sınırının altında yaşayan milyonlarca veli Kiraya mı, faturalara mı, okul masraflarına mı yetişsin? İşte 20 yıllık AK Parti iktidarının milleti getirdiği durum bu!.” Dedi.

Müjde diye sundukları çöküşün itirafı

Erbakan Cumhurbaşkanı tarafından müjde diye sunulan 2 bin ve 2 bin liranın altında icralık olan 5,5 milyon vatandaşın borçlarının silinmesi açıklamasının ise açıkça çöküşün itirafı olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

“İşte size Ak Parti iktidarının vatandaşı getirdiği duruma bir örnek daha: Geçtiğimiz günlerde Sayın Erdoğan büyük bir ‘müjde’ daha açıkladı: ‘2 bin lira ve daha altındaki borcundan dolayı icraya uğramış olan kişilerin borçlarını sileceğiz bu borçlarından kurtaracağız.’ Bu bir itiraf. Türkiye’de 2000 lira ve daha altındaki bir borcu dahi ödemekten aciz olan yaklaşık 5,5 milyon vatandaş var. 5,5 milyon vatandaş aileleriyle birlikte yaklaşık 25 milyon kişi yapar. Bu nasıl müjde Allah aşkına? Bu bizzat Sayın Cumhurbaşkanı’nın ağzından 25 milyon insanın 2000 liranın altındaki bir borcu bile ödeyemediğinin ilan edilmesidir. Gerçekten Sayın Erdoğan’ın dediği gibi her alanda tarih yazıyoruz. İnternette kendi gözlerimle gördüm mutfakta atık yağlardan nasıl biyodizel üretebilirsiniz videoları dolaşıyor. Neden mazot 25 lira olmuş da onun için. Bu tarihte bir ilk!”

Tek listeyle seçime gidilen kongrede, mevcut il başkanı Mehmet Akif Zerdeci yeniden Rize il başkanlığına seçildi.

 İl Başkanı Zerdeci’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    timbir - birlik haber ajansi