Havadis53

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Zerdeci’den 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutlarken, son dönemlerde sağlık çalışanlarına yönelik artış gösteren şiddet olaylarını kınadı.

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Zerdeci’den 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
644 views
14 Mart 2022 - 18:03

Başkan Zerdeci yaptığı açıklamada; “Toplumun sağlığı için gecesini gündüzüne katan, insanlık için adanmış bir hayatı tercih eden, yeri geldiğinde kendisinden ve değerlerinden ödün veren vefakar ve cefakar sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını tebrik eder; özellikle pandemi döneminde zor şartlar altında göstermiş oldukları özverili çalışmalar için teşekkürlerimi sunarım.

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları, malesef çalışma azmini ve şevkini kırmaktadır. Şiddete maruz kalan tüm sağlık personeline bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimi iletmek ister, şiddeti uygulayanların da gereken caydırıcı cezayı almalarını ve bu konuda kanuni düzenlemelerin acilen yerine getirilmesini talep ederim.

Geleceğimizin mihenk taşı olan sağlık çalışanlarımızın, moral ve motivasyon açısından refah seviyelerinin arttırılması elzemdir. Bu konuda sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri gelir seviyesine ulaşmasını yetkililerden beklemekteyiz.

Yeniden Refah Partisi olarak sağlık çalışanlarımızın her zaman destekçisi olduğumuzu bildirmek isteriz.

Refah seviyesi yüksek, güvenli şartlar altında rahatça hizmetini sunabilen, geniş imkanların sağlandığı ve sorunların çözüme kavuşturulduğu nice Tıp Bayramlarına ulaşmak dileğiyle, tüm sağlık çalışanlarımızın bayramanı bir kez daha tebrik ederim.”

timbir - birlik haber ajansi