Havadis53

Zafer Partisi Rize İl Başkanı Hüseyin Karaman: ”Bu Yıl Şanlı Cumhuriyetinizin 100. Yılını Kutluyoruz”

Zafer Partisi Rize İl Başkanı Hüseyin Karaman ve parti üyeleri, Rize Valiliği önündeki tören alanına bulunan Atatürk heykeli önünde saygı nöbeti tutmaya başladı.

Zafer Partisi Rize İl Başkanı Hüseyin Karaman: ”Bu Yıl Şanlı Cumhuriyetinizin 100. Yılını Kutluyoruz”
247 views
27 Ağustos 2023 - 11:19

Zafer Partisi Rize İl Başkanı Hüseyin Karaman yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

” Aziz Türk milletni saygıyla selamlıyoruz. Hepinizin bildiği üzere bu yıl Şanlı Cumhuriyetinizin 100. Yılını kutluyoruz. Ve yine hepinizin bildiği üzere AKP iktidarı, türlü bahanelerle zaman, zaman Milli Bayram kutlamalarını yasaklaması, zaman zaman ise protokollere resmi katılım göstermemesi ile hafızalarımıza kazınmış durumdadır. Kendi yarattığı terörün darbeye kalkıştığı 15 temmuz ile suni bir tarih yaratmaya çalışan iktidar, yedi düvele karşı İstiklal Harbi veren Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını unutturma çabasında, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamıyor ve görmezden geliyor.

Biz Zafer Partisi olarak Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarının, 100. yıla yakışır şekilde geçmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Bildiğiniz üzere 8 Ağustos’ta Çanakkale’de 57. Alay yürüyüşünü gerçekleştirdik. 57. Alayın verdiği savaşın şartlarını, vatanımızın nasıl bir mücadele ile korunduğunu ve bu mücadeleyi sürdürmenin önemini Türk Gençliğine anlatmaya çalıştık. Aynı amaçla 28 Ağustos’ta İnebolu’dan Ankara’ya bir yürüyüş düzenliyoruz. Bildiğiniz gibi Kurtuluş savaşında genç erkekler cephede savaşırken, mühimmatın önemli bir bölümü bu güzergahtan kağnılar üstünde, yaşlıların, kadınların, çocukların sırtlarında taşındı. Bu zorlu yürüyüşü anarken, kurtuluş savaşı veren kahraman Türk Milletinin mücadele ruhunu canlandırmayı ve toplumumuzda bir farkındalık yaratmayı amaçladık.

Bugün ise 26 Ağustos. 100. Yıl etkinliklerimiz kapsamında, bu tarihte başlayan Büyük Taarruzu anmak ve hem kahraman askerlerimize hem de Büyük Önder Atatürk’e şükranlarımızı sunmak amacıyla tüm illerimizdeki Atatürk heykellerinin önünde bir saygı nöbeti başlattık. Bu nöbet, savaşın Zafer’le sonlandığı 30 Ağustos tarihine kadar sürecektir. Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılını şanına yakışır bir şekilde kutlamak, bunun da ötesinde onu yaşatmak ve yükseltmek için Zafer Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Aziz Türk Milletini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Haberin Videosu;

 

timbir - birlik haber ajansi