Havadis53

Asim Çillioğlu ”Temennim ve beklentim Tahir Kıran Rize’ye iyi gelecek ”

Asim Çillioğlu ”Temennim ve beklentim Tahir Kıran Rize’ye iyi gelecek ”
401 views
27 Haziran 2021 - 20:59

Riport AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve Rizespor eski kulüp başkanlarından Ali baba Çillioğlu’ nun oğlu Asim Çillioğlu, yeşil mavili takımın başkanlığına seçilen Tahir Kiran için, “Temennim ve beklentim Tahir Kıran Rize’ye iyi gelecek” dedi

Rizespor Eski yöneticilerinden RİPORT Yönetim Kurulu Başkanı Asim Çillioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kulüp başkanlığı büyük istek ve arzuyla yapıldığını kaydederek, “Temennim ve beklentim Tahir Kıran Rize’ye iyi gelecek” dedi
Çillioğlu açıklamasında, “Kulüp başkanlığı iteleme, atamayla ya da zorla yaptırılamaz. Kulüp başkanı olmak ilk önce maddi sonra sağlık sorunlar yaratmaması için; başkanların işleri, gelirleri, düzeni sağlam olmalı. Kulüp Başkanı futbol ve yönetim şeklinden uğraşırken, aklı asla geride kalan işlerinde olmamalı. Kulüp başkanı simsar, üçkâğıtçı, fırsatçı; kişi, şahıs, gurupların elinde ilk önce oyuncak; sonrada mağdur olmamak için; Başkan Futbolu bilmeli ve futboldan iyi derecede anlamalı. Başkan hepsinden öte bünyesinde her türlü hırs, arzu, şiddeti barındıran bu spor dalından kesinlikle keyif almalı. Futboldaki zorluğun ne olduğunu çok kısa açıklamak gerekirse; 1-2 genç oğluyla uğraşamayan babaların; birbirine hiç benzemez, kan bağı olmayan 30 genç, 30 yönetici, binlerce taraftar ve toplumu idare etmesindeki zorluklar bu iş anlatmaya yeter” dedi.
Çillioğlu, “Ticarette başarılı olmuş, yardım ve bağışta öncü olmuş, yüzlerce insana işveren, sosyal yaşamdan kopmayan KIRAN AİLESİ hep birlikte bu işi başaracaktır. Rizespor’un en büyük artısı kulüpten maddi çıkar peşinde koşmayan, takımını soydurmayan bir başkana sahip olması olacaktır. Son yıllarda futbol kulüplerinde yaşanan yüksek oranda borçlanma; beraberinde yönetim kalitesini olumsuz etkilemiş, futbolda kalite düşmüş, Türk gençlerin değil yabancı topçuların futbol pazarı haline geldik. Yakın tarihimizde Türk futbolunda kulüp yöneten başkanlar ve ekipleri adeta kulüplerimizi soydurmuş, toplumda çatışma, kargaşa ve infial yaratmışlar. Fenerbahçe’ de başlayan zengin, itibarlı iş adamı ve yönetimi, Beşiktaş ile devam etmiş, Rizespor ile sürerken diğer kulüplerinde artık kulüplerden para yürütecek değil, bağış, reklam, kasasına para aktaracak gönül insanların gelmesini bekliyoruz” dedi.
Çillioğlu, Tahir Kıran Rizespor başkanlığına adı geçtiğinde sürekli pozitif yaklaştığını kaydederek, “Başkan olmasını çok istedim. Tahir Kıran Başkandan tek beklentimiz Rizespor’u Rizelilerin ya da Rize’de yaşayanların takımı yapması olmalı. Yönetimi Rizeli olan bir takımın kadrosu ve teknik ekibinde alt yapıdan çok fazla isim olması, elli üç numaralı formayı Rizeli bir oyuncunun giymesini bekleriz” dedi.

timbir - birlik haber ajansi