Havadis53

BAŞBAKANLAR ŞEHRİ RİZE’DE BÜYÜK SKANDAL !

BAŞBAKANLAR ŞEHRİ RİZE’DE BÜYÜK SKANDAL !
333 views
08 Ağustos 2021 - 17:48

2 Başbakan bir Cumhurbaşkanı çıkaran çayın başkenti Rize son zamanlarda akil insanlara sorulmayıp plansız şekilde yapılan birçok bina ve tesiste yaşanan sorunlar halkın canını sıkmaya devam ediyor.

Türkiye’de trafiğin en yoğun olduğu illerin başında gelen Rize’de gelecek düşünülmeden yapılan bir çok hizmet binası şimdiden sos vermeye başladı.

Özellikle müftü Mahallesi’nde kısa bir süre önce yapılan projede olmasına rağmen otopark yapılmadan hizmete giren Rize emniyet müdürlüğü binası ve hemen akabinde yapılması gündeme geldiğinde Rize halkının %90’nının karşı çıktığı, Rize Atatürk Stadının yerine yapılan Rize AVM’de sorunlar şimdiden yaşanmaya başladı.

2014 yılında Rize Ekrem Orhon Stadı’nın yerine yapılan çok amaçlı Rize gençlik Spor  il Müdürlüğü Hizmetleri Müdürlük binası(gençlik merkezi) geçen süre zarfında binlerce Rizeli genç sporsevere ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Hizmet binası açıldığında Rize Belediyesi tarafından başta çevre düzenlemesi olmak açık otopark ve çok geniş bir alanda faaliyetine devam ediyor.

 

 

Ancak yukarıda söylediğimiz gibi trafik sorunu olan bir ilde ve çok sıkışık bir bölgede bütün olumsuz tepkilere rağmen Rize sahilinde yapılmayıp müftü Mahallesi’nde yapımı devam eden Rize AVM’nin trafik sorununu çözmek ve çevre düzenlemesine fazla alan yaratmak için karayolları Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait binanın kapısına kadar olan tüm alanları adeta işgal ederek yapılan bu özel AVM binasının hizmetine sunmaya çalışması bardağı taşıran son damla oldu!

Şu anda olay mahkemeye taşındı ,umarım mahkeme 3-5 kişinin şahsi çıkarları uğruna bir karar değil, binlerce gencin hizmet aldığı ve Rize halkının bütün sporseverlerin merkezi olan Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğünün bu haklı davasına karar vereceğine  bir spor sever olarak inanıyor  ve bu olayı takipçisi olacağımızı da duyuruyoruz..

Olay mahkemelik olduğundan dolayı ,çirkin bir  görüntünün haricide binaya ulaşmada zorluklar yaşanıyor

Osman Köseoğlu

aktuel53

timbir - birlik haber ajansi