Havadis53

BDU Heyeti, KKTC’nin 40. Kuruluş Yıldönümü resepsiyonuna katıldı

BDU Heyeti, KKTC’nin 40. Kuruluş Yıldönümü resepsiyonuna katıldı. Resepsiyonda KKTC’nin tarihi, kültürü, mutfağı ve müziği tanıtıldı. BDU Heyeti, KKTC’nin bağımsızlığını ve egemenliğini kutladı.

BDU Heyeti, KKTC’nin 40. Kuruluş Yıldönümü resepsiyonuna katıldı
118 views
16 Kasım 2023 - 18:00

KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel tarafından gerçekleştirilen resepsiyona BDU Heyeti katıldı. Resepsiyon, KKTC’nin 40’ıncı Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle düzenlendi. BDU Başkanı Musa Karademir , BDU Başkan Vekili Nalan Özkan , BDU Başkan Yardımcısı Güney Ferhat Batı ve BDU YKÜ Mehmet Nuri Kaynar resepsiyona katıldılar.

BDU Heyeti, KKTC’nin kuruluş yıl dönümünü kutladı ve KKTC’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin devamını dilediler. BDU Heyeti, resepsiyona davet eden KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demir Hanımefendiye ve Eşine, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray Hanımefendiye teşekkür ettiler.

Resepsiyonda KKTC’nin tarihi ve kültürü tanıtıldı

Resepsiyonda, KKTC’nin tarihi ve kültürü hakkında tanıtıcı sunumlar yapıldı. Ayrıca, KKTC’nin mutfağı ve müziği tanıtıldı. Resepsiyona katılanlar, KKTC’nin zengin tarihini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

timbir - birlik haber ajansi