Havadis53

ÇAYKUR’DAN DAMAKLARA TATLI YEŞİL ÇAYLI HELVA BEĞENİ TOPLADI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) her geçen artan ürün çeşitliliğine bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Çaykur şimdi de ürün gamına hereksin beğeneceği ve sağlığına faydalı yeşil çay pudralı tahin helvası üretti.

ÇAYKUR’DAN DAMAKLARA TATLI YEŞİL ÇAYLI HELVA BEĞENİ TOPLADI
490 views
04 Mart 2022 - 16:37

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Çay çeşitliliğinin artırılması amacıyla araştırma-geliştirme çalışması yürüten Çaykur, ürün gamını her geçen gün artırmayı sürdürüyor. Türkiye’nin her bölgesinde damak tadına uygun çay çeşitleri ile tüketicilere ulaşan Çaykur bu kez de yeşil çay pudralı tahin helvası üretti. Çaykur mağazaları ve seçkin marketlerde yerini alan helva tüketiciler tarafından beğenildi.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM, çaydan katma değerli ilave ürünler üretilmesi adına araştırma ve geliştirme çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. Genel Müdür ALİM, “Son olarak ürettiğimiz yeşil çay pudralı tahin helvası raflarda yerini aldı. Tüketicilerimize çayın yanında tatlandırıcı olarak yeşil çaylı helva öneriyoruz. Çaykur olarak ürün çeşitliliğimizi artırmaya yönelik çalışmalarımız sürecek” dedi.

 

timbir - birlik haber ajansi