Havadis53

ÇAYKURSPOR’LU GÜREŞCİ KÜÇÜKOSMAN SAKARYA’DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

ÇAYKURSPOR’LU GÜREŞCİ KÜÇÜKOSMAN SAKARYA’DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
717 views
01 Ocak 2022 - 16:30

Sakarya Serdivan Spor salonunda düzenlenen ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen, Türkiye Güreş Federasyonu, Grekoromen Güreş Büyükler Türkiye Şampiyonasında Çaykurspor Güreş Kulübünden 87 kiloda Mehmet Ali Küçükosman, Türkiye üçüncülüğü başarısını elde ederek, kulübü Çaykurspor’a bronz madalya kazandıran sporcu oldu.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sakarya ili Serdivan spor salonunda 3 gün devam eden grekoromen güreş Büyükler Türkiye Şampiyonasına,  58 kulüpten 338 güreşçi katıldı. Çaykuspor Güreş Kulübünden Şampiyonanın üçüncüsü olan, 87 kiloda Mehmet Ali Küçükosman’nı, Kulübün Antrenörleri Rüstem Koyuncu ve Hakan Çelik’le birlikte makamında kabul edip, tebrik eden, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan YILDIZ; “Ata sporu güreşte geçmişte Olimpiyat ve Dünya, Avrupa Şampiyonları çıkarmış olan, Çaykurspor Güreş Kulübünün yeni Olimpiyat, yeni Dünya ve Avrupa Şampiyonları çıkarmaya devam edeceğine en büyük inancımız 87 kiloda Türkiye Şampiyonu olan, sporcumuz Mehmet Ali Küçükosman bir örnektir. Yeter ki Rizeli hemşerilerimiz Türk güreşine ve memleketleri Rize’ye güreşte yurt dışında geçmişte ve yakın tarihte onlarca altın madalya kazandıran ve yurt dışında İstiklal marşımızı söyletip, Ay yıldızlı Türk Bayrağımızı göndere çektiren güreşçilerimize destek olsunlar, onlara maddi ve manevi katkılarını sürdürürseler, yeni olimpiyat ve dünya şampiyonlarının yetişmesi çok yakındır. Bu şampiyonlarının çıkacağı yeni modern güreş eğitim merkezinin de yapımı hızla devam etmektedir. ”dedi.

Çaykurspor Kulübü Güreş Antrenörleri ’de ziyaretlerinde yaptıkları konuşmada; Eski Gençlik ve Spor Bakanımız ve Rize Milletvekili sn. Osman Aşkın Bak, Rize Valimiz sn. Kemal Çeber, Sakarya’da bizleri misafir eden, Çaykurspoır Kulübümüzün eski Başkanı ve Sakarya B. Şehri Belediye Başkanı sn. Ekrem Yüce’ye, Çaykur Genel Müdürü ve Çaykurspor Kulübü Başkanımız sn. Yusuf Ziya Alim, Belediye Başkanımız sn. Rahmi Metin’e ve Rize Gençlik ve Spor İl Müdürümüz sn. Gürhan Yıldız’a, Çaykurspor Güreş Kulübümüzün eski başkanlarına, Türkiye Güreş Federasyonuna, Türk güreşine ve Rize güreşine sağlamış oldukları maddi ve manevi desteklere, güreş sever hemşerilerimiz, Antrenörlerimiz, güreşçilerimiz ve güreşçilerimizin aileleri adına da şükranlarımızı ve teşekkürlülerimizi sunuyoruz dediler.

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi