Havadis53

ÇAYKUR’UN YENİ FARABİ ÇAYI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Çaykur’un en özel çaylarından ürettiği ve ünlü Türk düşünürü ve bilim adamı Farabi’nin adının verildiği Farabi Elekaltı, Organik ve Bergamot aromalı çay çeşitleri kısa sürede tüketicilerin en beğendiği ürünler arasında yerini aldı.

ÇAYKUR’UN YENİ FARABİ ÇAYI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
648 views
23 Şubat 2022 - 23:42

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Çay çeşitliliğinin artırılması adına yoğun bir araştırma-geliştirme çalışması yürüten Çaykur, ürün gamını her geçen gün artırıyor. Türkiye’nin her bölgesinde damak tadına uygun çay çeşitleri ile tüketicilere ulaşan Çaykur’un en özel çaylarından ürettiği ve ünlü Türk düşünürü ve bilim adamı Farabi’nin adının verildiği Farabi Elekaltı, Organik ve Bergamot aromalı çay çeşitleri raflarda yerini aldı. Çay çeşitleri kısa sürede tüketicilerin en beğendiği ürünlerden oldu.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM, Karadeniz’in engin mavisiyle zümrüt yeşili tepelerinin birleştiği vadilerinde yetişen filizlerden elde edilen yapraklarla üretilen çay çeşitlerinin tüketiciler tarafından beğenildiğini söyledi. Çay çeşitliliğini artırarak her damak tadına uygun ürettikleri çayların Çaykur mağazaları ile market ve bakkallar ile seçkin satış noktalarında yer aldığını kaydeden, Genel Müdür ALİM, çay çeşitlerinin tüketicilerin beğenisini kazandığını söyledi. ALİM, “En özel çay çeşitlerimiz arasında yer alan Farabi Elekaltı, Organik ve Bergamot aromalı çaylarımız tüketicilerimizin beğenisini kazandı. Tüketicilerimizin damak tadına uygun en doğal ve sağlıklı çayları üretmeye, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizle birlikte çeşitliliğimizi artırmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıkladı.

 

timbir - birlik haber ajansi