Havadis53

Dokap İdaresi Başkanı Gültekin’den Rize İl Genel Meclisine Ziyaret

Kısa adı DOKAP olan, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Sabit Karafazlı’yı ziyaret ederek, Eylül ayı olağan meclis toplantılarının birinci birleşimine katıldı.

Dokap İdaresi Başkanı Gültekin’den Rize İl Genel Meclisine Ziyaret
214 views
03 Ekim 2023 - 21:56

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Meclis Başkanı Sabit Karafazlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Emre Ayar, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Birim Müdürleri yer aldı.

Meclisteki gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından meclise hitap eden DOKAP İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, 2009-2014 yılları arasında bu mecliste İl Genel Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi Başkanlığı görevlerinde bulunduğunu ifade ederek “Her zaman yerel parlamento olarak nitelendirdiğim İl Genel Meclisinin benim gönlümdeki yeri ayrıdır. Geçmişte buradan edindiğimiz bilgi ve tecrübelerle, bugünkü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda bugün burada sizlerle olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında DOKAP İdaresi olarak İl Özel İdaresi başta olmak üzere Rize’deki diğer kamu kurumlarıyla yaptıkları proje ve yatırımlarla ilgili il genel meclisine üyelerine bilgiler aktaran Başkan Gültekin, 2024 yılında da özellikle Yeşilyol ve Turizm anlamında bölgeye önemli katkılar yapmayı planladıklarını kaydetti. Rize İl Genel Meclisi Başkanı Sabit Karafazlı ise DOKAP İdaresi Başkanı Hakan Gültekin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “başkanımızla dostluğumuz oldukça eskiye dayanıyor. Aynı dönemde AK Parti çatısı altında ilçe başkanlıkları görevinde bulunduk. Daha önce görev yaptığı İl Genel Meclisinde kendisini misafir etmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Geçmişte İl Genel Meclisi Üyesi ve Başkanı olarak ilimize yaptığı hizmetleri, bugün DOKAP İdaresi Başkanı olarak ilimizdeki kamu kurumlarıyla yaptıkları projelerle ilimizde kazandırıyor. İl Özel İdaresi olarak bizler de özellikle Yeşilyol projesiyle alakalı DOKAP idaresinden önemli katkılar sağladık ve devam etmeyi düşünüyoruz. Bu anlamda hem ilimize verdiği desteklerden hem de meclisimizi ziyaretlerin dolayı kıymetli başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Fotoğraflar: Yaşar Akarsu

timbir - birlik haber ajansi