Havadis53

İl Başkanı Alim’den Can Ataklı Hakkında Suç Duyurusu

İl Başkanı Alim’den Can Ataklı Hakkında Suç Duyurusu
476 views
24 Mayıs 2021 - 20:34

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Can Ataklı’nın Rize ve Rizeliler için kullandığı ağır hakaretler ve aşağılamalar dolayısıyla suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İl Başkanı Alim konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize programı esnasında oluşan protestolar, İYİ Partili üst düzey yöneticilerinin bu protestolar karşısında takındığı provokatif ve saldırgan tavır ilesonrasındaki tezviratlar artık yargının ve yüce milletimizin takdirindedir. Ancak yaşanan olayları TELE1 televizyonunda yorumladığını iddia eden Can Ataklı’nın Rize ve Rizelileri çok ağır bir şekilde aşağılaması, hakaretler yağdırması kabul edilebilir bir durum değildir.

Kör muhalif siyasi zihniyetin sözcüsü olup gazetecilikle maruf Can Ataklı’nın tekrar etmekten hicap duyacağım hakaretlerinin altındaki ana unsur; Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığıdır. Rize’nin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan muhabbeti ve aldığı oy oranını baz alarak jakoben tarzdaki nefret dili ve hakaretleri, Erdoğan düşmanlığının bütün Rize’ye ve Rizelilere teşmil edilişinin tezahürüdür. Daha önceleri de millet iradesini, demokrasimizi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ıhedef alan,darbe çığırtkanlığı ile birlikte ülkemizin krize girmesini arzulayan çıkışlarına şahit olduğumuz Can Ataklı’nın Rize ve Rizeliler için kullandığı bu tahkir ve nefret dilini kınıyor, söz konusu ifadeler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum.” dedi

timbir - birlik haber ajansi