Havadis53

İYİ Parti Rize’de iki adaylı başkanlık yarışı: Gözler 29 Ocak’ta

İl kongrelerine devam eden İYİ Parti’de Rize İl Başkanlığı için Soyhan Köseoğlu ve Kürşat Hacısüleymanoğlu yarışacak. Merkez ilçenin desteğini alan Hacısüleymanoğlu’nun şansı yüksek görülüyor.

İYİ Parti Rize’de iki adaylı başkanlık yarışı: Gözler 29 Ocak’ta
359 views
21 Ocak 2023 - 9:46

İYİ Parti’de, 11 Aralık’ta Afyon ile başlayan illerin kongre süreci devam ediyor. Rize’deki kongre 29 Ocak’ta gerçekleştirilecek. İki dönemdir il başkanlığı görevini yürüten Ayşegül Özyanık, yeniden aday olmayacağını duyurdu. Özyanık’ın daha önce kendisine yöneltilen suçlamalar sebebiyle yorulduğu ve milletvekili adaylığını da düşünmediği öğrenildi.

Özyanık’ın yerine İYİ Parti’de iki isim adaylığını açıkladı: Kürşat Hacısüleymanoğlu ve Soyhan Köseoğlu. Adaylığını açıklayan isimlerden avukat Kürşat Hacısüleymanoğlu’nun başkanlık için şansının yüksek olduğu değerlendirmesi yapılıyor.

Kürşat Hacısüleymanoğlu

HACISÜLEYMANOĞLU: İYİ PARTİ’Yİ RİZE’DE BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIZ

Hacısüleymanoğlu, 2020 yılında yapılan kongrede de aday olmuş ve mevcut başkan Özyanık’a 19 oy farkla kaybetmişti. Hacısüleymanoğlu, 2018 Genel Seçimleri’nde Rize’de ikinci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti. 4 Aralık’ta yapılan ve kavgalı geçen Rize Merkez İlçe Kongresi’nde Hacısüleymanoğlu’nun desteklediği bilinen Gönül Er, ilçe başkanı seçildi. Hacısüleymanoğlu’nun en çok delegeye sahip Merkez ilçe ile Ardeşen ve Pazar ilçe örgütlerinin desteğini alması başkanlık için şansını oldukça artırıyor. Hacısüleymanoğlu, destek için ilçe örgütlerine ziyaretlerine devam ediyor.

Hacısüleymanoğlu göreve geldiğinde parti içinde birlik oluşturmayı amaçladığını şu şekilde ifade etti: “Her kesimi kucaklayan bir yönetim anlayışı oluşturacağız. Sokakta, köylerde, bürokraside her kesime ulaşacağız. Şu anki yönetimin yapmış olduğu çalışmaların üzerine bir şeyler katacağız. İYİ Parti’yi Rize’de bir kademe yukarı taşımak istiyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmaları yok sayarak hareket etmeyeceğiz. Mevcut yönetimin de desteğini aldık. Parti içinde küskünlükleri bitirerek İYİ Parti’yi Rize’de birinci parti yapmak hedefimiz.” 

Soyhan Köseoğlu

KÖSEOĞLU: HEDEFİM EN AZ 5 BİN YENİ ÜYE

İYİ Parti’nin Rize İl Kongresi’nde adaylığını açıklayan diğer isim ise Soyhan Köseoğlu oldu. Köseoğlu, daha önce partisinin Fındıklı ilçe başkanlığını yürütüyordu. Köseoğlu’na Fındıklı ve Çayeli ilçe örgütlerinin destek verdiği öne sürülüyor. Merkez ilçe kongresinde Gönül Er’e karşı desteklediği İsmail Keskin’in kaybetmesi nedeniyle Köseoğlu’nun başkanlık şansı biraz daha zor gözüküyor. Köseoğlu, daha önce bir yerel gazeteye verdiği röportajda, Özyanık’ın kendisine destek vereceği iddiasında bulunmuştu.

Köseoğlu, seçilmesi halinde Rize’nin sorunlarını daha çok gündeme taşımayı ve kentte muhalefet oluşturmayı hedeflediğini belirtti. Partinin ildeki üye sayısının artması gerektiğini dile getiren Köseoğlu, “Köy köy gezip üye sayısını artıracağız. En az 5 bin üye yapmayı hedefliyoruz. Korkmadan Rize’de siyaset yapacağız. Hiç kimseden korkum yok. Her zaman milletimin yanında olacağım. Fındıklı’dan İkizdere’ye kadar Rize’nin sorunlarını dile getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: www.olayrize.com

timbir - birlik haber ajansi