Havadis53

İYİ Partili Yüksel, DP ‘li Enginyurt ve CHP’ li Torun’dan fındık fiyatlarına tepki

İYİ Partili Yüksel, DP ‘li Enginyurt ve CHP’ li Torun’dan fındık fiyatlarına tepki
571 views
12 Ağustos 2021 - 15:06

Haber: Cevahir TOPALOĞLU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 lira olarak açıkladı.

“açıklanan fındık fiyatı tartışma konusu oldu”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel “Bu fiyat üreticiye yetmez bilesiniz! “derken, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; Bu fiyatı kabul etmemiz mümkün değildir, Fındık Üreticisi bunu haketmediğini belirtti,
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun ise” O sandık gelecek, 27 lirayı layık gördüğünüz üretici de size layığınızı verecek” dedi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanının açıkladığı fiyatı on yerden maaş alanlara göre hava hoş olarak değerlendirdi. Yüksel açıklamasında, Giresun kalite fındık, kg başına, 27 TL olarak açılandı !
Kim kazandı ? Yeterli mi bu fiyat ?
Beş , on yerden maaş alanlara göre hava hoş ama bu fiyat üreticiye yetmez bilesiniz !” ifadelerini kullandı

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada” Sayın Cumhurbaşkanı @RTErdogan Fındık taban fiyatı olarak, Ordu için 26.5, Giresun fındığımıza 27 tl verdi.
Bu fiyatı kabul etmemiz mümkün değildir.
Fındık ÜRETİCİSİ bunu haketmedi.
Üreticimiz hayal kırıklığı yaşadı.
Ak Parti Milletvekilleri; 30 tl olacak diyordunuz, SES VERİN.”ifadelerine yer verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada” Dağ fare doğurdu! Biz fındık için 35 TL isterken, şahsı levant kalite fındığa 26.5 TL, Giresun kalite fındığa 27 TL’yi layık gördü.
Bu üreticinin değil, düpedüz gizli ellerin fiyatıdır. Bu iktidar üreticinin değil, yabancı tekellerin yanında olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Unutmayın: Kaderine terk edip, yabancı sermayeye teslim ettiğiniz fındık üreticisinin sorulacak hesabı var.
O sandık gelecek, 27 lirayı layık gördüğünüz üretici de size layığınızı verecek.” ifadelerine yer verdi

timbir - birlik haber ajansi