Havadis53

Kamuda tasarruf devri Rize Belediyesini etkileyecek mi ?

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin kamuda başlatılan tasarruf devri ile belki bir kısıtlama olacağını belirterek “Daha fazla yapabileceklerimizi belki gündem dışı tutacağız ama bizim konuştuğumuz bütün projelerimizi inşallah harfiyen devam ettireceğiz” dedi.

Kamuda tasarruf devri Rize Belediyesini etkileyecek mi ?
347 views
24 Temmuz 2023 - 14:26

HABER: ARZU ERBAŞ

Hükümetin başlattığı kamuda tasarruf döneminin Rize Belediyesi yatırımlarını etkilemesi beklenmiyor. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin gelen kaynaklar azaldıkça buna göre yapılacak hizmetlerle de belki kısıtlama olabileceğini belirterek “Ama bizim şu andaki projeksiyonda önümüzde en azından sezonumuzu, dönemimizi bitirene kadar böyle bir şey gözükmüyor. Daha fazla yapabileceklerimizi belki gündem dışı tutacağız ama bizim konuştuğumuz bütün projelerimizi inşallah harfiyen devam ettireceğiz. Rize Belediyesi olarak biz yeni ek bütçeyle beraber 830 milyondan 1 milyar 100 milyon çıkarıyoruz bütçemizi. 250 milyon daha ek bütçe götürüyoruz. İnşallah karşılığını da buluruz tabii. Ne fen işlerinde ne makine ikmalde ne park bahçelerde geri atacağımız bir proje yok. Aynı hızla gidiyoruz” dedi.

‘BANKADAN PARA ÇEKİP DE MAAŞ VEREN BAŞKAN OLMAK İSTEMİYORUM’

Bankadan para çekip de maaş veren bir başkan olmak istemediğini vurgulayan Rahmi Metin “Personelimizin maaşını geldiğimizden beri hep gününde verdik, hiçbir gecikme yaptırmadık. Bankadan para çekip de maaş veren ya da borca sokan bir başkan olmak istemiyorum. Ben bundan hep imtina ettim. İnşallah görevim bir ay kalsa bile öyle bir başkanlıkta kalmak istemiyorum. Bizim devraldığımız dönemde 180 milyon borcu olan, 180 milyon da bütçesi olan bir belediyeden, 1 milyar 100 milyon bütçe ile 150 milyon civarında bir borçla teslim etmiş olacağız. Yani bire birden nerdeyse sekizde bire indirmiş olduk oranı”şeklinde konuştu

timbir - birlik haber ajansi