Havadis53

Kılıçdaroğlu yeni sürprizini açıkladı!

Kılıçdaroğlu yeni sürprizini açıkladı!
356 views
10 Şubat 2022 - 0:17

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 22.00’de açıklama yapacağını söylemişti. Kılıçdaroğlu yeni sürprizini açıkladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Sevgili Halkım, Bu akşam saat 22.00’de önemli bir konuyu konuşmak üzere sizi evime davet ediyorum. Burada buluşmak üzere…” demişti.

Kılıçdaroğlu yeni sürprizini açıkladı.

Açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

“Bu akşam uzun zamandır dile getirdiğim, Saray’a “fon oluştur” diye defalarca çağrı yaptığım, kara kış şartları ve elektrik faturalarıyla ilgili bazı ivedi çözümleri sizlerle paylaşacağım.”

“Durumun buraya gelmemesi için bu vurdumduymazlara aylarca seslendim. Bu saraylılar, temel bir insan hakkı olan haysiyet hakkını ve insana yaraşır bir yaşam hakkını sizlere tanımıyor.”

“BEŞLİ ÇETEYİ ORAYA DA SOKTU ERDOĞAN”

“Tüm bu durumun kökeninde hep aynı hikaye yatıyor. Elektrik özelleştirmelerine bakacak olursanız. Çoook tanıdık isimleri orada da görürsünüz. “Beşli Çete”yi oraya da soktu Erdoğan. O çete ne yaptı? Soydu süpürdü. Bu soygun biraz uzun hikaye. Ama çok isterlerse onu da anlatırız.”

“Ne yapılıyor bu paralarla? Size son videomda on binlerce trollden söz ettim. Finanse edilen yandaş medyadan bahsettim. Eğitim vakfı maskeli paralel yapılardan bahsettim. Saraylı hayatından bahsettim. İşte bu paralar sizin cebinizden ödeniyor sevgili halkım. Eskiden de öyleydi ama şimdi tek bir farkla: Artık kasa ekside…Elinizdeki avucunuzdakini artık çok hızlı bir şekilde almak zorundalar. Bundan dolayı bu kadar agresif bir şekilde üstünüze geliyorlar. Tekrar ediyorum: Kasa artık ekside. Sizden alınması gereken para artık, unutmayın, kuru ekmek paranızdır.

“ELEKTRİK VEREMEDİLER KOCA ŞEHRE”

Peki sonuç: Bakın Isparta günlerce dondu. Elektrik veremediler koca şehre. Bakın orada hangi çetenin hangi çetenin varolduğuna. Bu çeteler altyapıyı kışa hazırlamadıkları gibi Isparta’ya giden yollar da onların olduğu için yolları da açmadılar.

“BIKMADILAR ALGICILIKTAN”

Bu arada yeni altın hareketlerini de bekleyin. Sizi soyup soğana çevirirlerken; bir iki algı manipülasyonu adımını da Erdoğan’a aktaracaklar bugünlerde. Güya büyük lider Erdoğan, müdahale edecek bu gidişata.

Bıkmadılar bu algılıcılıktan.

Fon için artık çok geç. Artık hızlıca kan kaybını durduracak önlemler alınmalı. Elektrik faturaları üzerinde iki çeşit vergi var: yüzde 5 elektrik ve hava gazı tüketim vergisi,  yüzde 18 KDV. Yaza kadar KDV yüzde 1 olarak uygulanırsa vatandaşın 350 liralık faturasında yaklaşık 50 liralık bir avantajı olacak.

Buradan saraya seslenmek istiyorum. Derhal, KDV’yi yüzde 1’e indirin. Senden bir çözüm beklentimiz yok, sen bizi dinle kanamayı durdur gerekeni biz zaten iktidara gelince yapacağız.

Ayrıca 31 Aralık gecesi imzaladığın elektrik zamlarını da geri al. Faturalar 31 Aralık öncesine dönsün. Bu zammı sen yaptın, geri almasını da bileceksin. Bu zulümden vazgeç.

Bir de pandemide İBAN vermesini biliyorsun, bu kez de halk zorda. Halkımıza çağrı yapıyorum: @RTErdogan yazın İBAN numaranız ile birlikte faturanız gönderin, hatta bir de etiket ekleyin: #Sırasende . Çünkü bu kez sıra kendisinde. ”

 

timbir - birlik haber ajansi