Havadis53

Muğla Ulaştırma Yatırımları İle Büyüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir URALOĞLU, Muğla Valiliği’ni ziyaret ederek il koordinasyon Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Muğla Ulaştırma Yatırımları İle Büyüyor
198 views
11 Aralık 2023 - 22:29

Muğla Valisi İdris AKBIYIK ile birlikte, gerçekleşen Koordinasyon toplantısının ardından Muğla’ya yapılan yatırımları değerlendiren Bakan Uraloğlu, Muğla’ya yaklaşık 371 kilometre bölünmüş yol yaparak, kentteki bölünmüş yol uzunluğunu 461 kilometreye çıkardıklarını belirtti. Mevcut tek yolların çok büyük bir bölümünü iyileştirdiklerini ifade eden Uraloğlu, “Özellikle sıcak karışık kaplama dediğimiz sıcak asfaltta 416 kilometre bir imalat yaparak onu da 488 kilometreye çıkardık. Buradaki konforu yükselterek seyahat zamanın kısalttık” dedi.

Muğla’da Milas’ın Ören Mahallesi’ndeki Tekne İmal Çekek Yerini hizmete açtıklarını, tesisin yat inşa sanayi açısından ülkemizde örnek teşkil edecek projelerden biri olduğunu söyleyen Bakan Uraloğlu, “Avrupa ve dünyada ses getirecek projenin ülkemizde önemli yeri bulunmaktadır. Gerek kaldırma operasyonları gerek yapacağı işler bakımından ülkenin en büyüklerinden olan tesis yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacak” diye konuştu.

AK Parti hükümetleri döneminde Muğla’ya birçok yatırım yaptıklarını kaydeden URALOĞLU, “İlk bölünmüş yolların başladığı yerlerden bir tanesi de Muğla. Şimdiye kadar Muğla’ya yaklaşık 371 kilometre bölünmüş yol yaparak, kentteki bölünmüş yol uzunluğunu 461 kilometreye çıkardık. Mevcut tek yolların çok büyük bir bölümünü iyileştirdik. Özellikle sıcak karışık kaplama dediğimiz sıcak asfaltta 416 kilometre bir imalat yaparak onu da 488 kilometreye çıkardık. Buradaki konforu yükselterek seyahat zamanın kısalttık.” İfadelerini kullandı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

 

timbir - birlik haber ajansi