Havadis53

Muharrem İnce, Nazilli Meydanında hem Cumhur, hem Millet ittifakına yüklendi!

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Nazilli’den önemli mesajlar verdi.

Muharrem İnce, Nazilli Meydanında hem Cumhur, hem Millet ittifakına yüklendi!
338 views
09 Mayıs 2023 - 21:41

Memleket Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti için sigorta olduğuna dikkat çeken İnce, “HDP’liler, AKP içindeki Atatürk ile problemli olanlar, CHP listelerinden seçilen 77 kişi. O parmakların nereye kalkacağı belli değil. O parmaklar, Atatürk’e, Cumhuriyete aykırı her işe kalkabilir. Bu yanlışı düzeltmenin bir tane yolu var. Memleket Partisini Meclise sokmaktır. Meclise, Memleket gerekli!” dedi.

Nazilli meydanında 2026 model seçim otobüsünün üstüne çıkan İnce, diğer partilerin standlarında görev yapanlara başarı dileklerinde bulundu. İnce, “Bu bir şölendir. Bu bir bayramdır. Bu bir yarıştır. Bir demokrasi sınavıdır. Bütün siyasi partilere başarılar diliyorum” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“GENÇLER DANS DA EDECEK, MÜZİK DE ÇALACAK”

Bugün biri müzikle olmaz bu iş demiş! Ben de ona diyorum ki Nazilli’den, bal gibi olur!
21 yıldır bu Erdoğan, gençlerin yaşama sevincini elinden aldı. Umutlarını tüketti. Gençler yurt dışına gitmek istiyor. Ben de gençlere diyorum ki; Bu ülkeden gitmeyin! Yüzünüz gülsün. Yüzünüz huzur bulsun. Dans edin, eğlenin hiç önemli değil. Bunlara kulak asmayın. Hep birlikte, ‘Arabada gaz pedal’ deyin, hiç korkmayın!

Biri çıkar, ‘Dindar ve kindar nesil yetiştireceğim’ der. Öbürü çıkar, ‘Dans ve müzikle olmaz’ der. Bunlar genç genç! Bunlar dans da edecek, müzik de çalacak!…

“MEMLEKET PARTİSİ ÖNEMLİ”

Pazar günü sandık başına gideceğiz. Bakın Türkiye için Memleket Partisi neden önemli onu anlatayım; Bir HDP olacak o mecliste. İki, AKP içindeki Cumhuriyet ve Atatürk ile problemli milletvekilleri olacak. Bir tane daha var şimdi, kimse kusura bakmasın. Benim eski partim CHP’deki 77 Milletvekili var listede. Gelecekli, Saadetli, Deva’lı… Sadullah Ergin var! 2010’da yargıyı Fetö’ye teslim eden Adalet Bakanı. Ben Muharrem İnce CHP’nin Grup Başkan Vekili Muharrem İnce Silivri önünde miting yaparken, o benim tutuklanmamı istiyordu. Kim ne anlatıyor? Memleketi seviyorlarmış da, işbirliğiymiş de… O Silivri zindanlarında Muharrem İnce mücadele ederken, İdris Şahin İçişleri Bakanıydı. Şimdi İYİ Partinin Milletvekili adayı!

“ATATÜRK VE CUMHURİYET İLE PROBLEMLİLER”

Atatürkçüymüşsünüz öyle mi? İzmir’de birinci sıradaki adayınız Yüksel Taşkın, ‘Kemalizm ırkçılıktır’ diyor. Atatürkçü olan biziz. Bakın başımıza geleceği, önceden söyleyim size; Ne söylediysem şimdiye kadar çıktı. Son kez söylüyorum Nazilli’den. Bir HDP’liler, iki AKP içindeki Atatürk ile problemli olanlar. Üç CHP listelerinden seçilen 77 kişi. O parmakların nereye kalkacağı belli değil. O parmaklar, Atatürk’e, Cumhuriyete aykırı her işe kalkabilir o parmaklar. Size bir şunu söyleyim; CHP listelerinden seçilen 77 kişinin kaç tanesinin AKP’ye geri döneceğini tahmin etmek hiç zor değil.

Bu yanlış yapılmıştır. Bu yanlışı düzeltmenin bir tane yolu var. Memleket Partisini Meclise sokmaktır. Meclise, Memleket gerekli. Gençler ben size diyorum ki; Ne Cumhur, Ne Millet, Tek Yol Memleket! Ne Sağdan, Ne Soldan, Atatürk’ün yolundan! Şimdi bakın bir konu daha var. Bu meclise denge için, Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası için Memleket Partisi lazım.

“21 YILLIK YIPRANMIŞ, KİBİRLİ BİR ERDOĞAN VAR”

Şimdi gelelim öbür konuya; 21 yıllık bir iktidar var. Halkı fakirleştirmiş. Sokakları sığınmacılarla doldurmuş. Tarımı bitirmiş. Hayvancılığı bitirmiş. Gençlerin umutlarını tüketmiş. Deprem vergilerini toplamış, ama depreme önlem alamamış. Memleketi batırmış bir Erdoğan var. Doları 1,60’dan almış 20 liraya çıkarmış. Yani kiralar artmış. İnsanlar ev almayı bırak, kiraları ödeyemez hale düşmüş. 21 yıllık yıpranmış, kibirli bir Erdoğan var.

“21 YILLIK İKTİDAR ÜFLESEN DÜŞECEK”

Bunun karşısında Millet İttifakı; 2 ittifak var destekleyen. Hem Yeşil Sol, Hem Millet İttifakı. 17 parti var. 11 büyükşehir belediyesi var. Trilyonlarca lira hazine yardımı var. 200 milletvekili var. CHP var, İYİ Parti var, HDP var, var da var… Hiçbir şey eksik değil. Gazeteler var, televizyonlar var. Bilbordlar var. Para var. Her şey var.

21 yıllık bu iktidar, üflesen düşecek, yıkılacak. Ama 21 yıllık bu iktidar hala birinci parti oluyor. AKP hala birinci parti. Sen böyle bir durumda, yüzde 75 ile seçim alman lazım. Ama diyorsun ki; Muharrem İnce çekil!

Yahu kardeşim, elinde bu kadar imkan… 17 parti. İki ittifak, trilyonlarca lira para, 11 büyükşehir, 7 cumhurbaşkanı yardımcısı, bu kadar imkanla yüzde 70 ile yenemiyorsan, ben mi? sana engel oluyorum.

“KILIÇDAROĞLU’NA SORUYORUM”

Sen doğru aday seçmemişsen, banane ya! Benim ne günahım var. Bu kadar imkanla…
Sayın Kılıçdaroğlu’na Nazilli’den sesleniyorum:

İki açıklama var, hangisi lütfen cevap verin!
Bir diyor ki; Ben yüzde 60’la kazanıyorum diyor! Yüzde 60 ile kazanıyorsan, bana hiç ihtiyacın yok. Hiç sorun yok o zaman!

“AKP’LİLERİN ÇOCUKLARINDAN OY ALIYORUM”

Bir de gazeteciler, sanatçılar furya başlattı. ‘Muharrem İnce çekil’
Onlara diyorum ki; Ya lütfen, siyaseti bilmiyorsunuz. Sokağı bilmiyorsunuz. Muharrem İnce’nin oy aldığı kesim farklı. Muharrem İnce’nin oy aldığı kesim gençler. Sandık başına gitmediler. AKP’lilerin çocukları yaa, AKP’lilerin çocukları.

Muharrem İnce’nin gönüldaşları, Memleket Partisin üyeleri benim müridim değil ki? Yani ben çekilince onların hepsi Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye mi? gidecekler. Böyle bir dünya var mı?

Sen çekil, sen çekil, sen de çekil, Erdoğan’da çekilsin, tek başına girsin o zaman daha kolay kazanır. Böyle siyaset mi? olur.

“İFTİRA ZİNCİRİ İLE UĞRAŞIYORUM

Bakın değerli arkadaşlar 45 gündür iftiralar zinciri ile uğraşıyorum. Bir gün kalkıyorum. 5 milyon dolarlık bir dekont. Memleket Partisine bağış yapılmış. Bunu kim yapıyor? FETÖ’cüler yapıyor, yurtdışından yapıyorlar. Ama kim yayıyor? Benim eski dostlarım eski kardeşlerim CHP’liler bunu yayıyor. Çok ayıp bu ayıp!

Bu Fetö, sahte belgelerle, sahte CD’ler ile kozmik odaya girdi. Ya bir siyasi partiye 223 bin liradan fazla yardım yapılamaz. 223 bin liradan fazla yardım yaparsan hazine el koyar paraya. Bu kadar basit. Bir gün kalkıyorum, 10 trilyon bağış yapılmış. Bir gün kalkıyorum 10 milyon dolar bağış yapılmış. Bir gün kalkıyorum, bir İsrail videosu almışlar, benim kelleyi eklemişler üstüne, sahte video yayınlıyorlar. Ayıp ayıp, utanın bunlardan utanın!

Ben sizin 2018’de Cumhurbaşkanı adayınız değil miydim? Siz utanmıyor musunuz? Arkadaşınıza iftira atan bu Fetöcülerin sahte kasetlerini, sahte dekontlarını yaymaya. Utanmıyor musunuz? Siz. Ahlak da mı? bitti. Edepde mi? bitti?

“BEN DİZ ÇÖKMEM”

Bunlar Fetöcüler, benimle ilgili sahte belgeler yayınlayarak sahte dekontlar yayınlayarak, para aldı, pul aldı diyerek, beni diz çöktüreceklerini zannettiler! Alayı gelse boyun eğmem, diz çökmem! Bizim abdestimizden şüphemiz yok! Evel Allah üstesinden geliriz. Ama bu memlekette bu Erdoğan’ı göndermeliyiz.

“YAĞMA HASAN’IN BÖREĞİ”

Ama şunu da bilin, 1 cumhurbaşkanı, 7 cumhurbaşkanı yardımcısı. Her partiye ikişer bakanlık, böyle bir dünya yok. Bu yürümez. Dört parti var orada. Dört partinin toplamı 1 değil! 4 Cumhurbaşkanı yardımcısı, 8 Bakanlık, 77 milletvekilliği. Yağma Hasan’ın böreği. Buradan başarı çıkmaz. Türkiye’ye 3’ncü bir yol sunuyoruz biz! ‘Ne Cumhur Ne Millet, Tek Yol Memleket’ ‘Ne Sağdan, Ne Soldan Atatürk’ün yolundan’ ‘Bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi, bir yiğit memleketi kurtarır’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce konuşmasının sonunda eliyle 3 işareti yaparak alandaki gençlerden en az 3’er kişiyi ikna etmelerini istedi.

timbir - birlik haber ajansi