Havadis53

Nurettin İnce, aday adaylığı süreci için net konuştu

Nurettin İnce, aday adaylığı süreci için net konuştu
558 views
12 Aralık 2023 - 14:40

www.kaçkar53.com’un haberine göre;

Ak Parti kadrolarında yaklaşık 10 yıl görev yapan Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce’nin aday adayı olup olmayacağı konusunda, Kasım ayında kaçkar53.com sitemize açıklamalarda bulunmuştu.

İnce, o tarihte Ziraat Odası Başkanlığından yasal olarak ayrılma dilekçesinden sonra, görevi arkadaşlarına bırakıp aday adaylık sürecini takip ettiğini ve gelişmelere göre de yol haritasını belirleyeceğini ifade etmişti.

Sürecin hala devam ettiği bu günlerde, aday adaylık konusunda yapılan tartışmalar üzerine Nurettin İnce’ye gelişmelerle ilgili sorular yönelttik.

O açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

YEREL SEÇİMLERE GİDERKEN SÜRECİ DEĞERLENDİRİRMİSİNİZ?

“Mayıs ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimden sonra ülkemiz 2024/MART ayındaki yerel seçimlere kilitlenmiş durumda. Tüm partilerin amacı seçimden başarılı çıkmak, hizmet edecek ve toplumun kabul ettiği adaylarla seçime gitmektir.

Bu çerçevede bütün partilerde aday adaylık süreci başladı ve her parti kendi çalışmasını yapmaktadır. Benim mensubu bulunduğu AK PARTİ de çalışmalar devam etmektedir. İlçemizde ilçeye hizmet etmek için partilerden aday adayı arkadaşlar çıkmış sürece dahil olarak çalışmalarını devam ettirmektedirler. Tüm arkadaşlara saygı duyarak ilçemiz ve bizler için hayırlısı olsun diyorum.

ADAY ADAYLIKDAKİ YARIŞINIZ NASİL GİDİYOR

“Şahsım 18 Kasım 2023 tarihinde yapmış olduğum basın açıklamasında da belirttiğim gibi ben AK PARTİ de 2003 yılından günümüze tam 20 yıldır siyaset yapıyorum. Bunun 9 yılını aktif siyaset yaparak geçirdim. 2004-2009 İl genel meclis üyeliği 2014-2018 ilçe başkanlığı yaptım. Bu dönemlerde ki AK kadrolarla yaptığımız hizmetler bellidir. 15 Temmuz darbe girişiminde ben ilçe başkanıydım. Ben AK PARTİ ye yabancı bir isim değilim; kamuoyundaki araştırmalarda vatandaşımızın tercihi ve cumhurbaşkanımızın ve siyası büyüklerimizin takdiri ben olursam görev yapacağımı söylüyorum. Bu durumda bende aday adayı bulunmaktayım. Aday olmamda hiçbir yasal sıkıntım yoktur. Kamu görevlerimi yardımcılarıma bırakmış bulunmaktayım. Ben her zaman şunu dua ediyorum ilçemiz için kim hayırlısı ise ona nasip etsin. Başarının temelinde, başarmaya inanmak, çalışmak proje üretmek ve iyi bir kadro gerekir. Başarılı insanlara bakarsanız ekip ruhu ile çalışan kişiler başarıya ulaşıyor.”

PAZARI PAZAR EDECEK EN ÖNEMLİ YATIRIM NEDİR VE BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

İlk önce şunu söylemek istiyorum Pazar’da genel bütçeden yapılan yatırımlarda fazla bir eksiklik olduğuna inanmıyorum. Benim dönem de cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm siyasilerimiz yaptığımız her projeye destek vermiş ve AK kadrolarla birlikte birçok yatırıma imza attık. Pazar için en önemli 3 proje; 1- sahil dolgusu, 2-Fabrikaların taşınması Otel projesi 3- Kentsel dönüşüm projeleridir. Bunların başarılması için Pazar halkının çok akıllıca davranması gerekir. Rize’miz için önemli bir döneme giriyoruz herkesin toplumsal menfaattarı düşünerek karar vermesi gerekir Rize’nin kaybetmeye tahammülü yoktur. Ben bu inanca sahibim.”

 

timbir - birlik haber ajansi