Havadis53

Ocak ayında denize girdiler

Ocak ayında denize girdiler
3.207 views
23 Ocak 2022 - 10:43

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize’nin Pazar ilçesinde üç kişiden oluşan ekip , ocak ayında denize girmenin keyfini doyasıya yaşarken, deniz tutkunları görenleri şaşırtıyor.

Rize’nin Pazar ilçesinde Kar kalınlığının sahilde 60 santimetre, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığı, dondurucu havaya rağmen 3 arkadaş denize girerek yüzdü.
Doğu Karadeniz’de bir süredir etkili olan kar yağışı sebebiyle yörede yaşlılar, çocuklar, engelliler, hamileler ve hastalar başta olmak üzere bir çok vatandaş olumsuz hava koşulları yüzünden sokağa bile çıkamazken, Pazarlı Doktor kardeşler diş doktoru Şafak Kılıç, Ürolog Suat Kılıç ve 17 Kasım 2013  tarihinde İstanbul’da düzenlenen Avrasya maratonuna katılan 55-60 yaş grubunda 85 Ülkeden 115 kişi ile birlikte 42.195 Metre yarışında 568 göğüs numarası ile ilçemiz Pazar’ı temsil eden  M. Yaşar Yeni Kurtuluş ile birlikte Ocak ayının ortasında buz gibi suda denize girdiler kulaç salladılar.

Yaklaşık 30 yıldır Pazar ilçesi sahilinde sabah erken saatlerde kalkarak düzenli bir şekilde koşularına devam eden 3 lü ekip, havanın soğuk olmasına rağmen Pazar’da şafak vakti koşudan sonra tekrar spor amaçlı denize giren 3’lü ekip doyasıya eğleniyor. Dakikalarca denizde kalan 3’lü ekip her seferinde 500’e yakın kulaç atıyor. Yazkış demeden hemen hemen her gün yüzdüklerini söyleyen arkadaşlar herkesi spora teşvik ediyor.

 

timbir - birlik haber ajansi