Havadis53

OLİMPİK PAZAR SPOR KULÜBÜ HENTBOL TAKIMI ŞANSSIZLIĞA YENİLDİ

OLİMPİK PAZAR SPOR KULÜBÜ HENTBOL TAKIMI ŞANSSIZLIĞA YENİLDİ
452 views
01 Şubat 2022 - 22:08

Haber:CEVAHİR TOPALOĞLU

THF Kadınlar 1. Liginde ikinci yarı geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla başladı

THF Kadınlar 1. Liginde ikinci yarı geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla başladı.  A grubunda mücadele eden temsilcimiz Olimpik Pazar Spor Kulübü Hentbol Takımı  ligin ikinci yarısındaki ilk maçında Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübünün konuğu oldu.

30 Ocak Pazar günü saat 14:00’da Yozgat Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda Sivas ilinden Ebubekir Boyaz ve Tokat ilinden Ömer Turan hakem ikilisinin yönetti. gözlemciliğini Kayseri ilinden Mehmet Fatih Kaymaz’ın yaptığı Çekişmeli bir mücadeleye sahne olan maçın ilk devresini Olimpik Pazar Spor  rakibi karşısında 12-13 geride tamamladı.

Maçın İkinci yarısına da iyi başlayan taraf Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü oldu. İkinci yarıda rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun ortaya koyan Olimpik Pazar Spor Çekişmeli geçen müsabakadan 6 gol farkla (32-26)  şanssız bir şekilde sahadan mağlup ayrıldı.

Olimpik Pazar Spor Kulübü Hentbol Takımı bu skorla devreye mağlubiyetle başlamış olurken, puan alamayıp dokuzuncu sırada kaldı. Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü ise aldığı bu galibiyetle puanını 8’e yükselterek altıncı sırada yer aldı.

Maçın en skorer ismi 13 gol kaydeden Olimpik Pazarspor’un oyuncusu Melek Yazıcı oldu.

Olimpik Pazar Spor Hentbol Kulübü takımı, gruptaki 11.maçında 6 Şubat Pazar günü Saat 13:00’da Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonunda  Aksaray Belediyespor Hentbol Takımı ile karşılaşacak.

 

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi