Havadis53

Pazar Muhtarlar Derneği’nin yeni binası açıldı

Pazar Muhtarlar Derneği’nin yeni binası açıldı
890 views
17 Ocak 2022 - 15:18
 Cevahir TOPALOĞLU
Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan 48 köy ve 12 mahallenin hizmetinin daha iyi sağlanması için Pazar Belediyesi tarafından Pazar Muhtarlar Derneğine tahsis edilen yeni hizmet binası eşliğinde açıldı.

Pazar Muhtarlar Derneği Başkanlığı’nın yeni hizmet binası açılışı Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Rize Muhtarlar Federasyonu başkanı Tuncay Maşalacı ve Pazar Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Avcı ‘nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Dernek açılışına Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Rize Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Hasan Kiraz,
İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, İlçe Jandarma komutanı Jandarma Teğmen Mehmet Özbek, CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri Recep Üst, Rasim Çorbacı, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ömer Hocaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, CHP İlçe Başkanı Kazım Balta, sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerinin yanı sıra muhtarlar katıldı.
Derneğin açılışında konuşan Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Muhtarlar Derneği yeni hizmet binasının yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, yeni hizmet binasının muhtarlarımıza hayırlı olmasını diledi.
Pazar Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Avcı Yaptığı konuşmada’’ Sayın Kaymakamlarım, Sayın Belediye Başkanım, Bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak dernek açılışımıza katılan tüm başkanlarım, müdürlerim, amirlerim, konuklarım ve çok değerli muhtarlarım hepiniz hoş geldiniz. Pazar ilçemizde 48 köy , 12 mahalle muhtarlığımız bulunmaktadır. Derneğimizin amacı halkımıza hizmet vermektir. Eski dernek yerimiz yeterli olmadığı için yeni derneğimize ihtiyaç duyulmuştur. Sizlerin yardım ve katkılarıyla derneğimizi hizmete açmış bulunmaktayız. Derneğimizin yapım aşamasında maddi ve manevi katkıda bulunan Vekillerim Sayın Osman Aşkın Bak ve Sayın Muhammet Avcı’ya, Kaymakamlarımız Sayın Ayhan Terzi ve Sayın Mustafa AKIN’a, Sayın Belediye Başkanlarımıza, Siyasi Partı Başkanlarımıza, Sivil Toplum Örgütü ve Oda Başkanlarımıza , İl Encümenlerimize , İş Adamlarımız Sayın Orhan Avcı ve Sayın Vedat Naiboğlu’na , Değerli Muhtarlarıma katkısı olan herkese şahsım ve muhtarlarım adına teşekkür eder saygılar sunarım.’’ dedi
Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa açılışta yaptığı konuşmasında “Muhtarlarımıza daha iyi hizmet sağlamaları için bir yer sağlamamız gerekiyordu kendileri bize müracaat ettiler bizde eski ilçe halk kütüphanesi olan yeri belediye meclisi kararı ile muhtarlarımızın hizmetine sunduk. Bizler belediye olarak gücümüz yetiğince her zaman muhtarlarımızın yanında olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt açılışta yaptığı konuşmada “Pazar ilçemize ve muhtarlarımıza hayırlı olsun.” dedi

 

timbir - birlik haber ajansi