Havadis53

Pazar Sahilinde Çöp Kutusu Yok Çöpler Çok

Pazar Sahilinde Çöp Kutusu Yok Çöpler Çok
1.554 views
03 Haziran 2021 - 10:14

Haber: Cevahir TOPALOĞLU – PAZAR

Pazar Sahilindeki Çöpler İsyan Ettirdi

Rize’nin Pazar İlçesi Sahil kordonunda çöp kutularının ve kovalarının olmaması vatandaşları çileden çıkartıyor.

Vatandaşlar belediyeye seslenerek, “ Koca sahilde neden çöp kutuları yok.

Sizler ne iş yaparsınız. İlçe sahilinin bu şekilde gözükmesini Pazar’a nasıl yakıştırıyorsunuz? diye sordu

Pazar ilçesinde yaşayan vatandaşlar havaların tadını çıkarmak için sahil kordonunda günlerini geçirmek istiyor. Ama sahilin akşamcıların bıraktığı çöplerle dolu olması, günlerdir bu çöplerin toplanmaması ilçe sakinlerini isyan ettiriyor. İlçe sakinleri çöplerin günlerdir toplanmamasının belediyenin ilçeye bakışını gösterdiğini dile getirdiler.

Pazar ilçesinde yaşayan duyarlı vatandaşlar belediyenin sahilde belirli aralıklarla çöp kutuları koymasını isteyerek, “Sahil boyunca çöp kutusu yok. Elimizdeki çöplerle dolaşıp gördüğümüz ilk çöp kutusuna boşaltıyoruz. Bazıları ise çöpleri yerlere atıyor. Bu da daha sonra normalmiş gibi karşılanarak herkes aynısını uyguluyor. Güzel ilçemizi kirletmeye kimsenin hakkı yok. Bu sahiller, bu parklar böyle kullanılmaya devam ederse ortada ne park kalacak ne de yeşillik. İlçemize dışardan gelen turistler hangi sahilde zamanını geçirecek’’ dediler.

Pandemi nedeniyle temizliğe dikkat edilmesi gereken ve çevre kirliliğine duyarlı olunması gereken bu zamanda sahilin bu denli kirletilmesi bazı duyarlı vatandaşları da isyan ettirdi. Çöp Kutuları haberi gerçekten çok tartışılacak bir hal almış durumda yetkililerin sorunu bir an önce yerinde görüp çözüm üretmeleri gerekiyor ve vatandaşlarda bunu bekliyorlar.

timbir - birlik haber ajansi