Havadis53

Pazar’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerinde renkli görüntüler ortaya çıktı

Rize’nin Pazar ilçesinde, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışma ve etkinliklerde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Pazar’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerinde renkli görüntüler ortaya çıktı
342 views
03 Temmuz 2023 - 17:00

CEVAHİR TOPALOĞLU

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları saat 13.00’da Pazar Soğuksu Balıkçı Barınağında yapılan yarışma ve etkinliklerle devam etti.

Buradaki etkinliklerde kano, yüzme, halat çekme, tekne, yağlı direkten bayrak kapma yarışmaları ile deniz şehitleri adına yapılacak 3000 metre atletizm koşu yarışması düzenlendi.

Buradaki programa; Pazar kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, kurum amirleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kano yarışında dereceye giren sporcular; erkeklerde 1. Eren Çırakoğlu, 2. Eyüp Ensar Kaboğlu, 3. Hamza Mert Zenginal, kızlarda 1. Beyza Kütükbaş, 2. Ceren Biber, 3. Beren Kütükbaş’a ödüllerini Kaymakam Mustafa Akın verdi.

Yüzme yarışında dereceye giren sporcular; 1. Yiğit Efe Arabacı, 2. Umut İsra Kalyoncu, 3. Mustafa Uygar Biber’e ise ödüllerini Belediye Başkanı Ahmet Basa’dan aldı.

Halat çekme yarışını kazanan takım; Yiğit Efe Arabacı, Hakan İlker, Mustafa Uygar Biber olurken, tekne yarışmasında dereceye giren yarışmacılar; 1. Yavuz İlker, 2. Eren Ölmez ödüllerini Pazar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş’tan aldı.

Yağlı direk bayrak yarışında bayrak kapan yarışmacı; Eymen Koyuncu ödülünü İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek’ten aldı.

Deniz Şehitleri Adına yapılan 3000 metre atletizm koşu yarışında dereceye giren sporcular; 1. Osman Paşa Vardal, 2. Samet İlker, 3. Bülent Ulaş Koşar’a da ödüllerini İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Kaya verdi.

Birinci gelen yarışmacılara 1000 TL, ikinci gelen yarışmacılara 500 TL, üçüncü gelen yarışmacılara ise 300 TL para ödülleri verildi.

Balıkçılara verdiği desteklerden ötürü Balıkçı Köyü Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İsmail Hakkı Kanbay tarafından Liman Başkanı Sultan Süleyman Taşçı’ya, İkiztepe Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Osman Özer tarafından İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sinan Kartal’a, Soğuksu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Dursun Basa’dan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Kaya’ya plaketleri takdim edildi.

Son olarak da programa katılan vatandaşlarla birlikte gemi ile yapılan deniz turunda Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek ve Liman Başkanı Sultan Süleyman Taşçı tarafından denize, şehitler adına çelenk bırakma töreni düzenlendi.

Haberin Videosu;

 

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi