Havadis53

Rize Hafızlar Derneğinden Vali Baydaş’a Ziyaret

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) Başkanı Mustekim Kaba ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’ı makamında ziyaret etti.

Rize Hafızlar Derneğinden Vali Baydaş’a Ziyaret
147 views
24 Nisan 2024 - 22:24

Rihad Başkanı Mustekim Kaba, ziyaretleri sırasında Vali İhsan Selim Baydaş’a, derneğin kuruluş amacını ve gerçekleştirdikleri faaliyetler ile projeleri hakkında bilgiler verdi.

Rize denince, hafızlık müessesesinin öne çıktığını ifade eden Kaba; “Rize, Türkiye’de en fazla hafız yetiştiren illerimizden birisidir. Bizlerinde hafızlarımızı nitelik ve nicelik yönünden daha iyi yetiştirmek konusunda belli çalışmalarımız ve programlarımız var” dedi.

Rize Hafızlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Rize İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zeki Kuvel ise, kendilerini kabullerinden dolayı Vali Baydaş’a teşekkür ederek, hafızların durumu ve Rize İmam Hatip Ortaokulunda yürütülen Hafızlık Projesi hakkında Vali Baydaş’a bilgiler sundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İhsan Selim Baydaş, Rize Hafızlar Derneğinin yürüttüğü faaliyetlerini yakından takip edeceğini belirterek, çalışmalarında tüm RİHAD ailesine başarılar diledi.

Daha sonra RİHAD Yönetimi tarafından Vali Baydaş’a Özel Tasarlanmış Esmâ-i Hüsnâ tablosu hediye edildi.

timbir - birlik haber ajansi