Havadis53

RİZE İL MÜFTÜLÜĞÜ ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı, Rize İl Müftülüğü, kentteki esnafla tanışmak ve kaynaşmak amacıyla cuma günleri ve muhtelif zamanlarda esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyor.

RİZE İL MÜFTÜLÜĞÜ ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
195 views
19 Ağustos 2023 - 16:30

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Rize Merkezdeki esnaf ziyaretlerine, İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın yanı sıra din görevlileri, gençlik koordinatörleri ve manevi danışmanlar da katılıyor.

Ziyaretlerde esnafın cuması tebrik ediliyor, hayırlı, bol ve bereketli kazanç dileklerinde bulunuluyor, İmkanlar ölçüsünde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından dergi ve çeşitli kitaplar hediye ediliyor.

Esnaf ziyaretlerine dair açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Rize Müftülüğü olarak 2 yılı aşkın Cuma günleri ve muhtelif zamanlarda esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretleri çok önemsiyor, her fırsatta esnafımızı ziyaret etmeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde esnafımızın çoğunluğuna ulaşmış bulunmaktayız. Ziyaretlerde ahiliğin ve ticaret ahlakının öneminden söz ediyor, esnaflarımızla bilgi alışverişinde bulunuyor, taleplerini dinleyip yerine getirme noktasında gayret gösteriyoruz. İl Merkezinde olduğu gibi fırsat buldukça ilçelerimizdeki esnafımıza da aynı ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bizi sıcak bir şekilde karşılayan esnafımızın memnun kaldıklarına şahit oluyoruz. Onların memnuniyeti bizi de memnun ediyor. Müftülüğümüzün çalışmalarına her daim destek olan esnafımıza teşekkür ediyor, bereketli kazançlar diliyorum” diye açıkladı.

timbir - birlik haber ajansi