Havadis53

Rize Valiliği Koordinasyonluğunda Yapımı Tamamlanan Rize Çocuk Trafik Eğitim Parkında Eğitimler Başladı

Rize Valiliği Koordinasyonluğunda Yapımı Tamamlanan Rize Çocuk Trafik Eğitim Parkında Eğitimler Başladı
351 views
22 Haziran 2021 - 20:51

İçişleri Bakanlığımızın ve Rize Valiliğinin hibeleri, Rize Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile hayat bulup yeşeren Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi tamamlanarak uygulamalı ve teorik deneme eğitimlerine başladı.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden Rize Kentsel Gelişim ve Araştırma Derneği’nin proje hibe desteği almaya hak kazanması ile başlayan proje sürecinde yapım işlerinde sona gelindi ve Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda deneme eğitimleri başladı.

Kurumlar arası eşgüdüm ve işbirliğinin Rize Valiliği tarafından sağlandığı projede, işletme Rize Belediyesi, trafik eğitimleri Rize İl Emniyet Müdürlüğü, eğitim zamanları ve okulların eğitim alanına geliş organizasyonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu proje Kamu- STK işbirliğinin önemli bir örneği olmuştur.

Yapılan Çocuk Trafik Eğitim Parkları ile birlikte okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vererek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılması, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesi hedeflenmektedir.

timbir - birlik haber ajansi