Havadis53

Rize Valisi Baydaş’tan Kurban Bayramı mesajı

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Rize Valisi Baydaş’tan Kurban Bayramı mesajı
112 views
16 Haziran 2024 - 6:52

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Mübarek Kurban Bayramını hep birlikte coşku ve sevinç içerisinde karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını en yoğun şekilde hissettiğimiz özel günlerdir.

Kurban Bayramı da bizlere paylaşmanın, fedakarlığın ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileme fırsatı sunmaktadır. Bu mübarek günlerde, ihtiyaç sahiplerini unutmamak, onlara destek olmak ve gönüllerine dokunmak en büyük vazifelerimizdendir.

Aylardır İsrail terör devleti tarafından Filistinli müslüman kardeşlerimize uygulanan soykırım var. Bu soykırımın son bulması için hep birlikte dua edelim. Dünyanın dört bir yanında sıkıntılar geçiren kardeşlerimizin de sıkıntılarının bertaraf olduğu bir bayram olmasını temenni ediyorum.

Valilik olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Bayram sevincimizin bir hüzne dönüşmemesi için, seyahate çıkacak olanlar başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini bekliyoruz.

Bu vesileyle, başta deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı ve şehit ailelerimizin omak üzere bütün hemşeherilerimizin Kurban Bayramını kutluyorum.  Bayramın, ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve hoşgörü getirmesini diliyorum. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

timbir - birlik haber ajansi