Havadis53

Rize Valisi Çeber, “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” Filmini Gençlerle İzledi

Rize Valisi Çeber, “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” Filmini Gençlerle İzledi
311 views
05 Ocak 2022 - 17:07

Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT ortak yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, büyük ilgi görüyor.

Vali Kemal Çeber, beraberinde eşi Neslihan Ayan Çeber, Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Esra Alemdar ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Öznur Günay; Müftülük, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Jandarma’dan oluşan 80 kişilik gençle birlikte pandemi kuralları çerçevesinde “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini izledi.

Film sonunda gençlerle bir süre sohbet eden Vali Çeber, filmin çok anlamlı ve güzel olduğunu belirterek, “İzlerken her anında ayrı duygulandığımız çok güzel bir çalışama ortaya konmuş. Herkese bu filmi izlemesini tavsiye ederim. Şehit Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hikâyesinin anlatıldığı bu filmde; Milletimizin yetiştirdiği kahraman evlatların yaşı ne kadar küçük olursa olsun yüreklerinin büyüklüğüyle bu vatan için şehadete gözünü kırmadan yürümekten geri durmayacağını bir kez daha gördük. Söz konusu vatan olunca ne Eren’ler biter bizde ne de Ferhat’lar. İyi ki varsın Eren.  Bu yapımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile vatan için canını feda aziz şehitlerimizi rahmet yâd ediyorum” dedi.

KESİŞME; İYİ Kİ VARSIN EREN

Trabzon Maçka’da 11 Ağustos 2017’de, teröristlerle kahraman Mehmetçik’in girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünü anlatan “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filmi, Şehit Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak 2022’de gösterime girdi.

Yönetmenliğini Ömer Feyzioğlu, yapımcılığını ise Mustafa Uslu’nun üstlendiği Kesişme; İyi ki Varsın Eren filminde, Rahman Beşel, İsmail Hacıoğlu, Emir Çiçek, Mutlunur Lafçı ve Alayça Öztürk başrolleri paylaşıyor.

TRT Ortak Yapımı filmde, mavi ve yeşilin eşsiz birlikteliğini gözler önüne seren Karadeniz’deki bir ailenin, insan ve vatan sevgisini her şeyden önde tutan bir subayın hayatından kesitler yer alıyor.

 

timbir - birlik haber ajansi