Havadis53

Rize Valisi Kemal Çeber’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Rize Valisi Kemal Çeber’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
384 views
30 Ağustos 2021 - 7:59

Rize Valisi Kemal Çeber 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Çeber yayınladığı mesaj da ” Bugün, tarihi eşsiz kahramanlık ve zaferlerle dolu aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun, muazzez vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 99’uncı  yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletimiz; davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur” sözleriyle özetlediği, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmıştır.

Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir.

Bugün de ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditler mevcuttur. Bu tehditlere karşı aziz milletimiz ve ordumuz, gerek yurt içinde ve gerekse sınırlarımızın ötesinde, dünya tarihinde eşi görülmeyen bir vatanseverlikle, bayrak ve ezan altında birleşerek neleri başarabileceğini göstermeye devam etmektedir. Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşlikten alan milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi

timbir - birlik haber ajansi