Havadis53

Rize Ziraat Odasından Rize Günlerine Katılanlara Destek

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Rize Valiliği himayelerinde, İstanbul’da düzenlenen 13. Rize Günleri, “Cumhuriyet’in 100. Yılında Rize, İstanbul’da” Sloganıyla Atatürk Havalimanında düzenlenen etkinliklere, Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan ve beraberindeki heyetle beraber İstanbul Rize Günlerinde yer alan stantları ziyaret ederek destek verip tebriklerini ilettiler.

Rize Ziraat Odasından Rize Günlerine Katılanlara Destek
234 views
30 Kasım 2023 - 21:40
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI
RZO Başkan Arslan, Rize günlerinde yaptığı açıklamada; “Geleneksel el sanatlarından kültürel miraslarımıza kadar her ayrıntının yaşatıldığı stantlarda bölgemiz tarihini yakından görmeniz mümkündür.  Bu tür etkinliklerin Gelecek kuşaklara aktarılması için son derece önemli olduğunun altını, ’çizdi.
Arslan; Bölgemizde geçmiş kültürlerin yaşatılması ve desteklenmesi açısından önemli adımlar atılıyor. Burada yansıtılan kültürel dokümanlar ve görseller gelen misafirleri ve ziyaretçileri zamanın ötesinde geçmiş anıların yaşatılmasında bir nevi ön ayak olmak için yeterli oluyor. Bizler her ne olursa olsun atalarımızdan miras kalan kültürel ve yerel materyalleri kaybetmememiz gerekiyor. Bu konuda Rize Ziraat Odası olarak yapılabilecek etkinliklerde bölgemize katkı sağlayacak organizelerde olmaktan mutluluk duyarız, ‘’şeklinde konuştu.
timbir - birlik haber ajansi