Havadis53

Rize’de Akredite Arama Kurtarma Ekiplerine Apoletlerini Genç Hafızlar taktı

Rize İHH’da düzenlenen törende Akredite Arama Kurtarma Ekiplerine apoletleri Genç Hafızlar tarafından takıldı.

Rize’de Akredite Arama Kurtarma Ekiplerine Apoletlerini Genç Hafızlar taktı
268 views
27 Şubat 2024 - 20:13

Rize İHH Dernek Merkezinde yapılan Apolet takma törenine Rize Afad Birlik Müdürü Önder Taş, Rize İHH Başkanı Fatih Emiroğlu, Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile Genç Hafızlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Rize İHH Başkanı Fatih Emiroğlu’nun Rize’de İHH bünyesinde kurulan arama kurtarma biriminin çalışmaları hakkında heyete bilgi vermesiyle devam etti.

Emiroğlu, büyük deprem felaketinin ardından Rize’de Uluslararası Akreditasyon Eğitim Tatbikat ve Sınavını başarıyla tamamlayan 36 kişilik arama kurtarma ekibinin kurulduğunu söyledi.

Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba ise yaptığı konuşmasında “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadisi Şerifine mazhar olmaya çalışan,  “AFAD Akreditasyon Kılavuzuna göre yapılan eğitim ve tatbikatlarda başarılı olan 36 kişilik Rize İHH İnsani Yardım Derneği Akredite Arama Kurtarma ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Program daha sonra yapılan dua ve Genç Hafızlar tarafından Rize Akredite Ekibine takılan apolet takma töreninin ardından son buldu.

Fotoğraflar İçin Tıklayın;

https://www.rihad.org.tr/haber/rize-de-akredite-arama-kurtarma-ekiplerine-apoletlerini-genc-hafizlar-takti

 

 

timbir - birlik haber ajansi