Havadis53

RTEÜ Rektörü Karaman YÖKAK Toplantısına Katıldı

RTEÜ Rektörü Karaman YÖKAK Toplantısına Katıldı
417 views
08 Eylül 2021 - 14:56

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas başkanlığında ilki gerçekleştirilen akreditasyon süreci ile ilgili toplantıya katıldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıya, Üniversitemizin de içerisinde yer aldığı 2021 yılı kurumsal akreditasyon programına dâhil olan 12 üniversitenin rektörü katıldı.

Üniversitelerin kalite ve iyileştirme çalışmalarının ele alındığı toplantıda Rektör Karaman,  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kalite ve akreditasyonu esas alan, bu manada önde gelen bir araştırma üniversitesi olma yolunda kısa zamanda önemli uygulamaları hayata geçirdiklerini söyledi. RTEÜ Rektörü  Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “Akreditasyon süreci boyunca emeklerini esirgemeyen başta Üniversitemiz Kalite Komisyonu üyelerine, akademik ve idari personelimiz ile tüm iç ve dış paydaşlarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de üniversitelerin kalitelerinin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde kurulan YÖKAK, Kurumsal Akreditasyon Programı ile Türkiye’deki üniversitelerin ulusal düzeydeki katkılarının ve dünyadaki görünürlüklerinin artırılmasını amaçlıyor.

timbir - birlik haber ajansi